fbpx

Częstochowskie konsultacje „Napraw sobie życie” tym razem 24 października

Z porad w ramach projektu bezpłatnej edukacji prawnej „Napraw sobie życie” wyjątkowo będzie można skorzystać nie w ostatni wtorek miesiąca (ponieważ ten poprzedza święto), ale 24 października o godz. 17.

Częstochowianki i częstochowianie mogą spotkać się ze specjalistami prawa rodzinnego (adwokatem, radcą), którzy nieodpłatnie pomagają zrozumieć skomplikowaną, prawną materię dotyczącą kwestii takich jak rozwody, alimenty, władza i piecza rodzicielska, sprawy majątkowe (podział majątku, rozdzielność majątkowa), spadki i darowizny, związki partnerskie (tj. nieuregulowane), związki nieformalne (np. osób LGBTQ+), przemoc w rodzinie czy zobowiązanie do leczenia odwykowego. O szczegółach pisaliśmy już m.in. TUTAJ.

Realizatorem programu, zainicjowanego przez częstochowską radną Małgorzatę Iżyńską, jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

Z porad w ramach projektu bezpłatnej edukacji prawnej „Napraw sobie życie” wyjątkowo będzie można skorzystać nie w ostatni wtorek miesiąca, gdyż ten poprzedza święto, a 24 października o godz. 17.

Miejsce spotkań pozostaje bez zmian i jest nim siedziba Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 24.

red., mat. UM Częstochowy