Nakrętki zbierają do serca i pomagają

0
820
fot. UG w Miedźnie

Na terenie gminy Miedźno pojawiło się kilka pojemników w kształcie serca.

Przeznaczone na plastikowe nakrętki. W ten właśnie sposób chcą zwrócić uwagę wszystkich mieszkańców gminy na potrzebę dbałości o segregację odpadów. Zebrane nakrętki później posłuży również celom dobroczynnym.

Coraz bardziej popularny w naszym kraju jest trend montowania tak zwanych serc na nakrętki, który dotarł również do gminy Miedźno. Pięć takich pojemników zostało ulokowanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, w Parku, przy Muzeum w Mokrej, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowach nad Okszą oraz przy Parku w Borowej.

Urząd Gminy Miedźno zachęca, aby przynosić i wrzucać do nich nakrętki po plastikowych opakowaniach, czyli twardy plastik. Mogą to być między innymi nakrętki po: napojach, sokach z kartonu, kosmetykach, płynach do prania, płukania czy również nawet innych środkach chemicznych oraz przemysłowych. Ważne jest, by były one czyste, czyli oczyszczone np. z etykiet czy cen. Proszą jednocześnie, aby do serc nie wrzucać innych przedmiotów, a tym bardziej śmieci.

Poprzez wrzucenie nakrętek do pojemników zrealizować można jednocześnie kilka ważnych społecznie spraw. Przede wszystkim chodzi tutaj o recykling, który przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne, ale również promuje segregację odpadów oraz działania, które ukierunkowane są na właściwe postawy ekologiczne, w szczególności pośród najmłodszych mieszkańców. Dodatkowo istnieje wiele organizacji pozarządowych, chętnie przyjmujących zebrany surowiec, a uzyskane z jego sprzedaży pieniądze przeznaczone będą na cele charytatywne i zakup niezbędnej aparatury medycznej.

Urząd Gminy Miedźno zaprasza do zbierania plastikowych nakrętek. W ten właśnie sposób zadba się o ekologię a jednocześnie wesprą będących w potrzebie osób.

K KIK