fbpx

Najbliższy cel Rakowa: pokonać w piątek Śląsk Wrocław

W 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Mecz odbędzie się już w piątek o godz. 20:30 przy Limanowskiego 83.

Jedenaście kolejek spotkań pozostało piłkarzom do zakończenia sezonu w PKO BP Ekstraklasie. Po niedzielnym zwycięstwie w Szczecinie z Pogonią Raków ma nadal 9 punktów przewagi nad 2. Legią Warszawa.

Okazją do zdobycia kolejnych 3 punktów będzie piątkowy mecz ze Śląskiem Wrocław. Wrocławianie po 23 kolejkach mają 29 punktów i zajmują 10. pozycję. Czerwono-niebiescy w rundzie jesiennej dość łatwo rozprawili się we Wrocławiu ze Śląskiem. Po golach Fabiana Piaseckiego, Vladyslava Kochergina, Bartosza Nowaka i Mateusza Wdowiaka podopieczni trenera Marka Papszuna wygrali aż 4:1. Okazałego zwycięstwa kibice Rakowa oczekują też w piątek przy „L83”.

Raków w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrał. W PKO BP Ekstraklasie czerwono-niebiescy są po 4 zwycięstwach i dwóch remisach. Dwa ostatnie mecze częstochowianie rozegrali w Białymstoku i Szczecinie skąd przywieźli 6 punktów. Do tego należy dodać też pucharowe zwycięstwo w Lublinie.

Śląsk z kolei gra w kratkę. W 2023 roku w ekstraklasie ma 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. Piłkarze Śląska ostatnią zasłynęli też odpadnięciem z ćwierćfinału Pucharu Polski z 2-ligowym KKS-em Kalisz…

Wiosną Raków przy Limanowskiego jest niepokonany, tak jak przez cały obecny sezon na swoim stadionie. W 2023 roku na stadionie Rakowa przegrali już zawodnicy Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Teraz Raków celuje w wygrane ze Śląskiem i Cracovią…

Początek piątkowego spotkania wyznaczono o godz. 20:30.

MR-K, fot: AK

Najbliższy cel Rakowa: pokonać w piątek Śląsk Wrocław 2
Najbliższy cel Rakowa: pokonać w piątek Śląsk Wrocław 3
Najbliższy cel Rakowa: pokonać w piątek Śląsk Wrocław 4
Najbliższy cel Rakowa: pokonać w piątek Śląsk Wrocław 5
Najbliższy cel Rakowa: pokonać w piątek Śląsk Wrocław 6
Najbliższy cel Rakowa: pokonać w piątek Śląsk Wrocław 7