fbpx

Nagrodzona rolniczka z Suliszowic podczas Powiatowych Dożynek w Koziegłowach

Nagrodzona rolniczka z Suliszowic podczas Dożynek

Gminę Żarki na tegorocznych Dożynkach reprezentowali przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Kotowic, Wysoki Lelowskiej oraz Przybynowa. Panie przygotowały prześliczne wieńce dożynkowe i przekazały je Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Jakubowi Grabowskiemu, Przewodniczącemu Rady Powiatu Wojciechowi Pichecie oraz przedstawicielowi Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Jak co roku została przyznana również nagroda Burmistrza dla rolnika z Gminy Żarki, w tym roku trafiła ona do Jolanty Cichoń.

Jolanta Cichoń pochodzi z Suliszowic i jest ogrodnikiem oraz hodowcą, obecnie jest radną Rady Miejskiej w Żarkach, w poprzedniej kadencji była sołtysem Wsi Suliszowice. Uprawia aż 7 ha pola na własne potrzeby. Głównie są to rośliny zbożowe, wykorzystuje je do hodowli kur, perliczek, kaczek oraz gęsi.

W gospodarstwie posiada 300 sztuk kur, 70 gęsi oraz 20 perliczek. W hodowli znajdą się również kaczki – dzikie, kaczogęsi oraz czarne. Łącznie posiada ich 70 sztuk. Pani Jola uprawia ekologiczne pomidory, ogórki oraz wszelkie warzywa do własnego użytku sezonowego i zimowego. Posiada własny inkubator na 80 sztuk jaj oraz sama je nasadza by wykluły się kurczątka, kaczki i perliczki. Drób z gospodarstwa pani Joli jest hodowany w 100% ekologiczny, pasiony własnym zbożem. Do dyspozycji ma wolny wybieg o wielkości 1 ha ogrodniczego placu z zieloną trawą. Warzywa wysiewa własnoręcznie w marcu oraz kwietniu, a dodatkowo uprawia różne zioła. Można u pani Joli w gospodarstwie kupić ekologiczne jaja oraz drób.

K KIK