Nagrody za turystykę

0
226
SONY DSC

Gmina Żarki mocno zaangażowana w rozwój turystyki w województwie
W Muzeum Śląskim w Katowicach odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in. reprezentanci gminy Żarki, w której turystka pełni ważną funkcję.

Nagrody za turystykę 1


Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego stało się okazją do podsumowania i doceniania osób, które pracują na rzecz rozwoju turystyki w regionie. W ramach spotkania przekazano specjalne dyplomy i skierowano podziękowania do osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznej Juromanii, czyli Święta Szlaku Orlich Gniazd. Z terenu gminy Żarki w to przedsięwzięcie byli zaangażowani: Gmina Żarki reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury reprezentowany przez dyrektor Magdalenę Brzegowską, Muzeum Dawnych Rzemiosł, Wehikuł Czasu na Jurajskim Szlaku, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, Etnojura, Przystań Leśniow, Wypożyczalnia w Przewodziszowicach, Wystawa Amonitów, Agrogospodarstwo Pod Skałką w Przybynowie, Zagroda Maciejówka.

  • W turystykę angażują się u nas podmioty publiczne i prywatne – skomentował udział gminy w rozwoju turystyki na Śląsku burmistrz Klemens Podlejski. – Połączenie wysiłków daje efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here