Nadal trwa spis powszechny – Urząd Miasta Częstochowy zaprasza do mobilnych punktów

0
292
fot. UM Częstochowy

Miejskie Biuro Spisowe organizuje dla osób, które jeszcze się nie spisały mobilne punkty do samopisu, które dostępne są we wtorki oraz czwartki jeśli tylko pogoda dopisuje. W Częstochowie do tej pory spisało się około 43% mieszkańców.

W dalszym ciągu trwa Narodowy Spis Powszechny. Ci, którzy się jeszcze nie spisali, Urząd Miasta Częstochowy zachęca do skorzystania z mobilnych punktów do samospisu, które znów pojawią się przy centrach handlowych “Promenada” i “Jagielończycy”. Do tej pory z plenerowych stanowisk skorzystało już ponad 1000 tys. osób.

Mobilne punkty od przyszłego tygodnia pojawią się w każdy wtorek przy Centrum Handlowym “Promenada” oraz w każdy czwartek przy Centrum Handlowym “Jagielończycy”. Utworzenie punktu uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Przy sprzyjających warunkach pogodowych przedstawiciele będą czekać na chętnych w tych punktach w godzinach od 9 do 13.

Dodatkowo 11 sierpnia kolejny punkt zostanie zorganizowany na placu Biegańskiego w centrum miasta będzie działać w godzinach od 9 do 15.

Nadal trwa spis powszechny – Urząd Miasta Częstochowy zaprasza do mobilnych punktów 1
fot. UM Częstochowa

Ze stanowisk do samospisu można w dalszym ciągu skorzystać w budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 w godzinach pracy Urzędu czyli od 7:30 do 15:30.

Urząd Miasta Częstochowy przypomina, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września i jego podstawową metodą jest internetowy samospis. Odbywa się on poprzez stronę TUTAJ za pośrednictwem formularza spisowego.

Udział w spisie jest obowiązkowy i wynika z ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 roku. Odmowa wzięcia udziału grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Nasze dane przekazywane w czasie spisu chroni tajemnica statystyczna.

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here