fbpx
Strona głównaPolecaneLetni Jurajski Festiwal Muzyczny na półmetku. Lipiec zwieńczył koncert na Starym Rynku

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny na półmetku. Lipiec zwieńczył koncert na Starym Rynku

31 lipca Letni Jurajski Festiwal Muzyczny ponownie zawitał na Stary Rynek. Teraz pora na wizytę w Ogrodzieńcu. To kolejny już jurajski zamek na trasie imprezy organizowanej przez Filharmonię Częstochowską.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny przekroczył już półmetek. Przypomnijmy, że nowość wśród swoich propozycji Filharmonia Częstochowska zainaugurowała pod koniec czerwca koncertem na Starym Rynku. Orkiestra Kameralna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka zaprezentowała wówczas “Koncert muzyki polskiej w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego” (relacjonowaliśmy to TUTAJ).

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny na półmetku. Lipiec zwieńczył koncert na Starym Rynku 1
Koncert Jura Woodwinds Trio w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego (fot. Agnieszka Małasiewicz/Filharmonia Częstochowska)

W kolejnych, lipcowych tygodniach festiwal odwiedził kolejno Podlesice, Olsztyn, Zawiercie i Bobolice, by na finał miesiąca powrócić na zrewitalizowaną płytę Starego Rynku. Z przebojowym repertuarem wystąpiło tu Jura Woodwinds Trio. Zespół tworzą Wojciech Pompka – obój, Robert Gudaja – klarnet oraz Jan Wiśniowski – fagot. Koncert poprowadził Dariusz Madejski.

Teraz, czyli w piątek, 6 sierpnia gospodarzem koncertu będzie Zamek Ogrodzieniec. To już drugi jurajski zamek na trasie festiwalu. W Podzamczu wystąpi zespół Quattro Tromboni, czyli czwórka puzonistów: Marlena Skoczylas, Filip Kołaczyk, Piotr Pukowiec i Michał Nejman. Koncert poprowadzi Dariusz Madejski.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny na półmetku. Lipiec zwieńczył koncert na Starym Rynku 2
Koncert Jura Woodwinds Trio w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego (fot. Agnieszka Małasiewicz/Filharmonia Częstochowska)

Wydarzenie zaplanowano na godz. 19. Obowiązują bilety wstępu na zamek zgodnie z miejscowym cennikiem. Uczestników występu obowiązuje respektowanie aktualnych wytycznych sanitarno- epidemiologicznych zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów. Szczegóły: www.filharmonia.com.pl.

Jakie jeszcze przystanki zaplanowano na trasie Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego? 14 sierpnia koncertowanie odbędzie się w Biskupicach, a 21 sierpnia w Miechowie. Finał wypadnie 29 sierpnia i będzie się wpisywał w obchody 29. Dni Częstochowy.

ZS

Czytaj także: „Cebula”, czyli debiutancki spektakl Teatru Nowego w Częstochowie

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here