Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu odznaczony Brązowym „Krzyżem Zasługi”

0
1081
Brązowy Krzyż Zasługi

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał odznaczenie państwowe „Krzyż Zasługi” Mateuszowi Kmieciowi za liczne osiągnięcia w trakcie pełnienia służby na stanowisku naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Mateusz Kmieć
Fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Gratulacje oraz odznaczenie wręczyli Panu Mateuszowi w Starostwie Powiatowym w Lublińcu: starosta Joachim Smyła i Krzysztof Olczyk – przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu.

Młody naczelnik OSP otrzymał odznaczenie za zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz za poświęcenie i angażowanie się w upowszechnianie wiedzy o walkach niepodległościowych na terenie Lublińca. Doceniony został także za aktywne działanie na rzecz społeczności lokalnej.

Brązowy „Krzyż Zasługi” jest kolejnym już odznaczeniem Mateusza Kmiecia. W zeszłym roku mieszkaniec powiatu lublinieckiego został odznaczony medalem „Pro Patria” oraz medalem „Opiekun miejsc pamięci”.

„Dziękuję za otrzymane odznaczenie. Jest to wyróżnienie nie tylko mojej osoby, ale i wszystkich druhów zrzeszonych w OSP Lubliniec. Owocna działalność straży pożarnej możliwa jest jedynie dzięki prawidłowej współpracy osób działających w jednostce” – mówił Mateusz Kmieć.    

Mateusz Kmieć 2
Fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu