fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeNa tramwaje musimy jeszcze poczekać

Na tramwaje musimy jeszcze poczekać

Od końca czerwca zamiast tramwajów w mieście kursują autobusy. Tak będzie i w tym miesiącu. Wszystko w związku z modernizacją linii tramwajowej.

Obecnie prace koncentrują się na dwóch odcinkach – w alei Pokoju i na wysokości zajezdni MPK przy alei Niepodległości.

Inwestycja w transport publiczny kosztuje  114,5 mln zł (z dofinansowaniem unijnym). Roboty obejmują niemal cały fragment (13,8 km) starszej, podstawowej linii między pętlą w alei Pokoju na Rakowie a pętlą przy ul. Fieldorfa-Nila/ alei Wyzwolenia na Północy.

Podzielone na sześć odcinków prace – oprócz remontu torowiska i trakcji – obejmują także m.in. budowę lub przebudowę przystanków i peronów, przebudowę sterowania i ogrzewania zwrotnic oraz smarownic szyn – informuje rzecznik prasowy MPK i MZDiT Maciej Hasik.- Powstanie linia zasilania podstawowego i rezerwowego dla podstacji „Fieldorfa” i „Niepodległości” oraz dwie nowe podstacje trakcyjne wraz z niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i technologicznymi.

Zakres prac jest olbrzymi. W projekcie przewidziano ponadto centrum sterowania z klimatyzowanymi pomieszczeniami dla brygad utrzymania ruchu, pomieszczeniami biurowymi, szatniami, podręcznym magazynem dla potrzeb pogotowia sieciowego, toaletami i umywalnią. W ramach prowadzonej modernizacji przebudowane zostaną pętle ,,Fieldorfa” oraz ,,Kiedrzyńska”. Zdalne sterowanie podstacji będzie możliwe dzięki położonym w ramach inwestycji światłowodom. Przy okazji modernizacji poddane zostaną też sieci: telekomunikacyjna, gazowa, ciepłownicza oraz kanalizacja.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -