fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneNa Jasnej Górze rozpoczęły się tradycyjne "Pawełki"

Na Jasnej Górze rozpoczęły się tradycyjne „Pawełki”

7 grudnia paulini na całym świecie rozpoczęli przygotowania do swojego święta patronalnego. „Pawełki” obchodzone są też na Jasnej Górze. Główne uroczystości zaplanowano na 15 i 16 stycznia.

Przygotowania do swojego święta patronalnego „biali mnisi” zainaugurowali w piątek, 7 grudnia. Paulini najbardziej znani są z posługi na Jasnej Górze, która jest też siedzibą przełożonego generalnego. I to właśnie tu – „Pawełki”, bo tak nazywa się nowenna do Pawła z Teb, mają wyjątkowy przebieg.

Każdego wieczoru kilkudziesięciu paulinów udawać się będzie do znajdującej się w bocznej nawie bazyliki – kaplicy św. Pawła, by tu wspólnie z wiernymi, przy wtórze jasnogórskich orkiestr, śpiewać XVII-wieczne hymny mówiące o życiu Pustelnika, który porzucił wszystko, co posiadał, odszedł na pustkowie i sam na sam z Bogiem przeżył 90 lat.

Na Jasnej Górze rozpoczęły się tradycyjne "Pawełki" 1
fot. Biuro Prasowej Jasnej Góry

Paulini zachęcą do udziału w „Pawełkach” i do modlitwy w ich intencji. Bardzo potrzebujemy waszej modlitwy, tych którzy nam dobrze życzą. Ona nas niesie – podkreśla o. Michał Legan, rzecznik Jasnej Góry na stronie jasnagora.com.

Nowennę do św. Pawła zakończy 15 stycznia tzw. uroczystość wewnętrzna paulinów. Wówczas w Kaplicy Matki Bożej odbędzie się msza św., a potem – już w Kapilicy św. Pawła – nowenna. Następnego dnia zakonnicy świętować będą razem z wiernymi zwłaszcza z dziećmi, którym tradycyjnie wręczą pawełkowe upominki.
16 stycznia o godz. 11 w Bazylice rozpocznie się uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika połączona z sumą odpustową. Z kolei nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących potomstwa zaplanowano w tym samym miejscu o godz. 16.15.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -