fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaFilharmonia Częstochowska zaprasza na koncert noworoczny. 2022 zainauguruje "W rytmie walca"

Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncert noworoczny. 2022 zainauguruje „W rytmie walca”

Tanecznymi rytmami „na trzy” rozpocznie się w Filharmonii Częstochowskiej rok 2022. Koncert „W rytmie walca” już w niedzielę, 9 stycznia.

W niedzielę, 9 stycznia Filharmonia Częstochowska zaprosi melomanów na koncert noworoczny. W rok 2022 wkroczą oni rytmami „na trzy”. Artyści zaprezentują walce tak różnorodne, jak odmienne bywają dni całego roku.

-Usłyszymy więc porywające i żywe walce wiedeńskie, spokojne i romantyczne angielskie, nastrojowe francuskie i powolne bostony. Artyści sięgną nie tylko do repertuaru „króla walców” Johanna Straussa, usłyszymy też niezapomniane walce z oper Gounoda czy Pucciniego, operetek Lehara. Dopełnieniem będzie para taneczna, która zaprezentuje się na scenie w mistrzowskich układach. Nie zabraknie noworocznego toastu – zapowiada Agnieszka Małasiewicz z Filharmonii Częstochowskiej.

Na scenie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka, sopranistki Wioletta Białk i Anita Maszczyk oraz wspomniani tancerze – Dominika Kowalczyk i Marcin Kiszteliński.

Niedzielny koncert „W rytmie walca” rozpocznie się o godz. 18. Bilety kosztują 100 zł (normalny), 85 zł (ulgowy) i 70 zł (UTW). Pozostały już te, dla osób z certyfikatem covidowym. Można je nabyć w kasie przy ul. Wilsona 16 oraz za pośrednictwem strony www.filharmonia.com.pl.

Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncert noworoczny. 2022 zainauguruje "W rytmie walca" 1
mat. Filharmonii Częstochowskiej

Styczniowe propozycje Filharmonii Częstochowskiej

Koncertem noworocznym instytucja rozpocznie też drugą połowę 77. sezonu artystycznego. Jakie plany przewidziano na styczeń? Akademicki Koncert Kameralny wypadnie 12 dnia tego miesiąca. Połączony zostanie z wystawą „Terra Mortuum” Agnieszki Półroli. Z kolei 16 i 23 stycznia koncertowanie odbędzie się poza gmachem filharmonii. Jej chór „Collegium Cantorum” z kolędowym repertuarem wystąpi odpowiednio w Kościele Rektorackim i Kościele pw. Nawiedzenia NMP.

„Bolero” królować będzie w sali koncertowej 21 stycznia, a miesiąc tydzień później zamknie „Inauguracja Roku Bronisława Hubermana”.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -