fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneNa drogach Podkarpacia testują elektryczny autobus dla Częstochowy

Na drogach Podkarpacia testują elektryczny autobus dla Częstochowy

Pierwszy z 15 elektrycznych autobusów dla częstochowskiego MPK zjechał już z taśmy produkcyjnej. Teraz jego producent, firma Autosan, przetestuje go „w terenie”. Pojazd wykona pierwsze testowe kilometry po drogach Podkarpacia.

Nowy autobus jest już pomalowany w biało-czerwone barwy miejskiego przewoźnika z Częstochowy. Jak zapowiada MPK, komplet 15 autobusów elektrycznych, zamówionych w sanockiej fabryce w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, pojawi się na ulicach Częstochowy w tym roku.

Pierwsze gotowe już do obsługi pasażerów pojazdy z zakontraktowanej floty zostaną zaś dostarczone do siedziby MPK do końca kwietnia – informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Autobusy marki Autosan będą pierwszymi w pełni elektrycznymi w taborze miejskiego przewoźnika.

Przez kilka ostatnich miesięcy, podczas kursów z pasażerami, sprawdzany był egzemplarz testowy analogicznego modelu sanockiego producenta.

Pierwszy testowo jeżdżący elektryczny autobus z Sanoka zebrał u nas dobre recenzje wśród kierowców i pasażerów, więc mam nadzieję, że te dedykowane nam egzemplarze, też się wkrótce sprawdzą już na częstochowskich trasach – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Wprowadzenie „elektryków” do taboru MPK to ważny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, służący ekologii i rozwojowi elektromobilności.

Nowe pojazdy w taborze MPK pojawią się w wyniku realizacji ubiegłorocznej umowy zawartej przez Spółkę AUTOSAN i częstochowskim przewoźnikiem dotyczącej dostawy w formie najmu długoterminowego 15 autobusów SANCITY 12LFE. Pojazdy wyposażone zostały w silniki TM4 oraz baterie firmy IMPACT. Ładowanie odbywać się będzie za pomocą ładowarek firmy ENIKA typu plug-in.

-Samochody będą mogły pokonać nawet ponad 300 km bez konieczności doładowywania – przekazano miasto. – Ponadto wyposażone zostały w urządzenia zapewniające pasażerom komfort i bezpieczeństwo podróżowania, na przykład klimatyzację oraz monitoring.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -