fbpx

Częstochowa w oku kamery

Urząd Miasta w Częstochowie zamierza uruchomić, w porozumieniu z podmiotem zewnętrznym, dwie kamerki internetowe, w których oglądać będzie można najładniejsze i najciekawsze fragmenty miasta. Internauci będą mogli „na żywo” zajrzeć do parków miejskich oraz na nowo wyremontowany Stary Rynek.

Postulat, aby właśnie Stary Rynek trafił do sieci złożyła kilka dni temu grupa radnych z Klubu „Wspólnie dla Częstochowy”

Pisaliśmy o tym tutaj:

Wygląda więc na to, że zarówno oni, jak i władze miasta zgadzają się z tym, że całkowicie przebudowany Stary Rynek warto pokazać światu.

Obecnie w internecie znaleźć można kilkadziesiąt kamerek przekazujących „na żywo” obraz z miasta i okolic. W internecie jest m.in. obecna Jasna Góra, z której na bieżąco, za pośrednictwem sieci można obejrzeć to, co dzieje się w Kaplicy Matki Bożej

https://tvpstream.vod.tvp.pl/?channel_id=36588721

Internauci mogą podziwiać także panoramę miasta z klasztorem w tle:

https://airmax.pl/kamery/jasnagora

Transmisja w internecie prowadzona jest również z Doliny Miłosierdzia

https://dolina-milosierdzia.aztv.pl/dolina-milosierdzia.php

Kamer internetowe zamontował także na swoich obiektach Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Za ich pośrednictwem można podglądać, co się dzieje na Stadionie Miejskim i sztucznym lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego:

http://www.mosir.pl/media/File/kamery/kamera_la.php?id=13

http://www.mosir.pl/media/File/kamery/kamera_lodowisko.php?id=9

Na obecność w sieci decyduje się, także z powodu pandemii, coraz więcej parafii, zarówno z samej Częstochowy, jak i okolic. Dzięki nim wierni mogą na odległości uczestniczyć w mszach odprawianych w ich kościołach.

(fot. UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -