fbpx
Strona głównaPolecaneNa częstochowskim Placu Biegańskiego filtrują powietrze

Na częstochowskim Placu Biegańskiego filtrują powietrze

Przed ratuszem w Częstochowie stanął specjalny filtrator antysmogowy. W ramach testu oczyszcza powietrze w Śródmieściu.

Jak informuje miasto, urządzenie ustawiono w centrum Częstochowy w ramach projektu badawczego, realizowanego przez Agencję Wspierania Ochrony Środowiska Sp. z o.o.

Na mocy porozumienia z częstochowskim samorządem w centralnym punkcie miasta bezpłatnie ustawiono specjalny filtrator, który mierzy i oblicza ilość usuniętych zanieczyszczeń smogowych z przestrzeni miejskiej. Wybór nie padł na Plac Biegańskiego przypadkowo. Jak się bowiem okazuje, właśnie w tej części miasta notowane jest każdego dnia duże natężenie emisji spalin.

Efektem pomiarów ma być opracowanie analizy, która docelowo posłuży jako jeden z elementów poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców terenów zurbanizowanych.

Taka analiza, a jeszcze bardziej konkretne działanie są w Częstochowie niezbędne, bo od dawna oddychamy w mieście fatalnym powietrzem. Winę za to ponoszą „kopciuchy”, które ogrzewają nie tylko domu jednorodzinne, ale także niemal wszystkie mieszkania w kamienicach w centrum miasta. Swoje dokłada także, jak wszędzie, oczywiście ruch uliczny.

(fot.UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here