Gdyby nie ta ostatnia kwarta częstochowskich koszykarzy…

Koszykarze AZS Politechniki wygrali w sobotę z Daas BH Bielsko Biała pierwsze trzy kwarty, a mimo to goście cieszyli się ze zwycięstwa…

Koszykarze AZS Politechniki bardzo chcieli wygrać w sobotę w Hali Polonia z Daas BH Bielsko-Biała. Co prawda goście byli wyżej w tabeli, ale częstochowianie liczyli na zwycięstwo. Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Pierwsza kwartę wygrali 3 punktami, a drugą też 3 i na przerwę schodzili prowadząc 41:35.

Po trzeciej odsłonie meczu częstochowianie powiększyli przewagę do 8 punktów. Niestety, ale w ostatniej części meczu goście przejęli inicjatywę pod koszami. Szybko wyrównali i wyszli na prowadzenie. Ostatecznie Daas BH wygrał różnicą 15 punktów i mógł cieszyć się z 2 punktów.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Jakub Czyż (19 punktów).

AZS Politechnika w 22 meczach zdobyła 29 punktów i zajmuje 10. miejsce. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 2 mecze.

AZS Politechnika Częstochowa – Daas BH Bielsko-Biała 72:87 (22:19, 19:16, 20:18, 11:34)

AZS: J. Czyż 19, N. Kowalski 18, M. Cieślak 14, A. Płaczek 10, K. Pyrzyna 8, D. Raszewski 3, P. Młynarczyk 0, P. Droś 0.