Myszków – Groźny wypadek w Koziegłowach

0
376
rekrutacja
archiwum

Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. To efekt groźnego wypadku do którego doszło na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Kolejny raz Policja apeluje do kierowców o rozwagę i skupienie na drodze. Pamiętaj. Życie i zdrowie mamy tylko jedno.

Wczoraj około godziny 16.45 w Koziegłowach na DK nr 91 na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej z Kościuszki doszło do poważnego wypadku drogowego w którym brały udział dwa pojazdy. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 19-letni kierujący oplem astra jadąc od Wojsławic, na skrzyżowaniu drogi DK 91 z ulicą Kościuszki w Koziegłowach, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się w kierunku Częstochowy autokarowi setra, którym podróżowało 19 pasażerów. Na skutek tego zderzenia19-letni kierujący oplem i jego 12-letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w stanie krytycznym przetransportował 12-latka do szpitala. Teraz śledczy z Myszkowa wyjaśniają szczegóły oraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i uwagę za kierownicą szczególnie teraz w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, mokra a przy tym śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. Okres jesienno – zimowy charakteryzuje się także koniecznością zmniejszenia prędkości z jednoczesnym zwiększeniem odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

K KIK