Aż 6 medali zawodników Musashi Żarki Letnisko na mistrzostwach Polski Ju-Jitsu

W Mysłowicach zakończyły się Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu w odmianie fighting i duo system. Aż 6 medali podczas mistrzostw wywalczyli zawodniczki i zawodnicy Musashi Żarki Letnisko.

Aż 6 medali zawodników Musashi Żarki Letnisko na mistrzostwach Polski Ju-Jitsu 2

– Organizatorem mistrzostw był Klub Sztuk i Sportów Walki Shogun Mysłowice – relacjonuje Natalia Kudrys z Musashi Żarki Letnisko. – W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z całego kraju. Oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników z Żarek Letnisko! Reprezentacja klubu Musashi Żarki-Letnisko rywalizowała w formule fighting. Nasza reprezentacja liczyła 8 zawodników. Klub MUSASHI przywiózł z tego wydarzenia aż 6 medali!

Klub z Żarek zdobył dwa złote medale. – Mistrzem Polski w kategorii U18 czyli kat. junior został Paweł Trefuń, który pewnie i przed czasem wygrywał swoje pojedynki nie dając nic do powiedzenia swoim przeciwnikom – dodaje Natalia Kudrys. – Bardzo dobrze powalczył też Jakub Kulak, który wygrał 3 pojedynki w kategorii U12 i zdobył złoty medal, jednakże na tych zawodach ta kategoria nie miała rangi mistrzowskiej, a był to jedynie turniej klasyfikacyjny towarzyszący Mistrzostwom Polski. Reszta zawodników i zawodniczek też bardzo dobrze spisała się jednak do złotych medali trochę zabrakło. Pracujemy dalej. Na 3 stopniu podium Mistrzostw Polski zdobywając brązowe krążki stanęli: Wiktoria Hejduk, Aleks Kudrys, Maryla Pakuła, Adam Hejduk. Tuż za podium tym razem znaleźli się Zosia Maliszewska i Wojtek Trefuń. Wszyscy zawodnicy dobrze się spisali i dali dobre walki, niestety niektóre przegrane, ale minimalnie na punkty. Gratulujemy wyników. Następne zawody to turniej międzynarodowy Silesian Open, który odbędzie się 18.10.2020 w Katowicach. Start naszych zawodników był sfinansowany z dotacji z Urzędu Gminy w Poraju, a dowóz w gestii rodziców i trenerów. Zawody odbyły się bez udziału publiczności z powodu obostrzeń sanitarnych. Zapraszamy wszystkich na treningi do Klubu sportowego Musashi Żarki-Letnisko.