fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaMuniek Staszczyk i jego muzyczni Przyjaciele powracają na scenę częstochowskiego teatru

Muniek Staszczyk i jego muzyczni Przyjaciele powracają na scenę częstochowskiego teatru

W piątek, 1 października Zygmunt “Muniek” Staszczyk powróci na scenę Teatru im. Mickiewicza. Promował będzie swój najnowszy album – nagrany zgodnie z tytułem “na żywo i akustycznie”.

Ostatni raz Zygmunt “Muniek” Staszczyk koncertował w rodzinnym mieście w listopadzie 2018 r. Występ ten był jego debiutem na scenie Teatru im. Mickiewicza i wpisał się w trasę “Muniek i Przyjaciele”. Zabrzmiały wówczas m.in. “King”, “Warszawa”, “IV LO”, “Na bruku”, “Dzikość serca”, “Radio Badziewie”, “Kalambury” czy “Artyści muszą”. Ostatni z nich pod ostatecznym tytułem “Edith Piaf (Artyści muszą) trafił rok później na płytę “Syn miasta”, czyli drugi solowy album Staszczyka.

Wspomniany rok 2019 był mocno symboliczny. W lipcu muzycznym (i nie tylko) środowiskiem poruszyła wiadomość, że podczas pobytu w Anglii artysta doznał wylewu. Prace nad płytą i książką “King” (czyli wywiadem-rzeką, którą z Muńkiem przeprowadził inny, ceniony częstochowian – Rafał Księżyk) wieńczone były ze szpitalnego łóżka. Oba wydawnictwa ukazały się jednak planowo, a pod koniec listopada Staszczyk odwiedził “Sienkiewicza” i spotkał się z częstochowskimi fanami. Wydarzeniu towarzyszył krótki występ – pierwszy po wylewie.

“Na żywo i akustycznie 2018-2019”

Muniek Staszczyk i jego muzyczni Przyjaciele powracają na scenę częstochowskiego teatru 1
Okładka płyty “Muniek i Przyjaciele. Na żywo i akustycznie 2018-2019” (mat. prasowe)

Na rok 2020 r. planowany był kolejny koncert w teatrze, niestety pandemia pokrzyżowała wszystkie założenia. Dostarczył za to impulsu, by materiał z koncertowej trasy “Muniek i Przyjaciele”, wydać na płycie. I tak 5 marca 2021 r. światło dzienne ujrzał krążek “Na żywo i akustycznie 2018-2019”. Trafiły na niego utwory, których wysłuchaliśmy w częstochowskim teatrze.

Teraz płyta doczekała się swojej koncertowej promocji, a na jej trasie nie mogło zabraknąć Częstochowy i Teatru im. Mickiewicza. Występ odbędzie się w piątek, 1 października o godz. 19. Bilety – tak zawsze w przypadku występów Muńka w rodzinnym mieście – rozeszły się w mgnieniu oka. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.

Muniek: Kochani, czekam na Was 1 października

-Kochani bardo się cieszę, że po długiej przerwie wreszcie możemy się spotkać na żywo i akustycznie. Czekam na Was 1 października w teatrze. Zabrzmią piosenki z całego mojego dorobku, czyli blisko 40-letniej już historii. Będzie coś z repertuaru T.Love, Szwagrakolaski i moich solowych płyt – zaprasza częstochowian Muniek Staszczyk.

Pocieszeniem dla tych, którym nie udało się kupić biletów, będzie wspomniana płyta, wydana nakładem ART2 MUSIC, a także oczekiwanie na jubileuszowy album z okazji 40-lecia T.Love (zespół na tę okazję wznowił zawieszoną działalność) i planowana trasa koncertowa.

Zuzanna Suliga

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here