fbpx

Mundurowi z Kłobucka uratowali psa, który biegał niedaleko autostrady

Stróże prawa z kłobuckiej drogówki ocalili psa, który biegał po węźle prowadzącym do pełnej rozpędzonych pojazdów autostrady A1.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku otrzymał zgłoszenie od osoby, która przejeżdżała drogą. Pies z relacji świadka miał biegać niedaleko autostrady A1. Mundurowi z kłobuckiej drogówki, przyjechali na miejsce i zauważyli wystraszonego, zdezorientowanego psa, który biegał po węźle prowadzącym do ruchliwej autostrady. Policjanci złapali psa, nakarmili go oraz przekazali pracownikowi Urzędu Miasta w Kłobucku.

Biorąc pod uwagę to jakie występuję w tym miejscu natężenie ruchu oraz bezradność niemogącego wydostać się z węzła czworonoga, można powiedzieć, iż mundurowi uratowali m u życie. Piesek trafił do schroniska, jednak nie na długo. Niedługo, po zdarzeniu i po publikacji w sieci zdjęcia psiaka, właścicielka rozpoznała swojego pupila i zabrała go do domu.

Jak się potem okazało, 10-miesięczne zwierzę uciekło podczas spaceru w lesie. Szczęśliwa rodzina podziękowała policjantom za okazaną pomoc w odnalezieniu ich czworonożnego przyjaciela.

K KIK