fbpx
Strona głównaPolecaneMPK Częstochowa dojedzie od września do Mstowa

MPK Częstochowa dojedzie od września do Mstowa

MPK Częstochowa dojedzie od września do Mstowa.

Po 30-letniej przerwie mieszkańcy gminy ponownie będą mogli dojeżdżać do Częstochowy miejskimi autobusami. Dawne autobusy linii nr 57 od 1 września zastąpi linia 30.

MPK Częstochowa dojedzie od września do Mstowa 1
????????????????????????????????????

Umowę w tej sprawie podpisali na rynku w Mstowie prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz wójt Mstowa Tomasz Gęsiarz.
Autobusy częstochowskiego MPK przestały kursować do Mstowa ponad koniec czerwca 1990 roku. Teraz w miejsce wycofanej wówczas linii 57 do Jaskrowa, Wancerzowa, Mstowa i Siedlca dojeżdżać będzie wydłużona częstochowska linia numer 30.

MPK Częstochowa dojedzie od września do Mstowa 2


Jak informuje samorząd Mstowa, trasa „trzydziestki” od przyszłego miesiąca ulegnie przedłużeniu o 10 kilometrów w jedną stronę. Na trasie powstanie w związku z tym 12 nowych przystanków. Jak podliczyły obydwa samorządy, w zasięgu wspólnie zorganizowanego publicznego transportu zbiorowego znajdzie się ponad 5 tysięcy mieszkańców Mstowa, co daje około 50 procent wszystkich osób zamieszkujących gminę.

MPK zapewni na wydłużonej trasie autobusy 18-metrowe, przegubowe, część z nich będzie wyposażonych w klimatyzację. Krótsze pojazdy przewidziano do obsługiwania kursów weekendowych oraz trasach skróconych do Jaskrowa (pętla Jaskrów Wille).
(fot. UG Mstów).

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here