fbpx
Strona główna Polecane Ćma bukszpanowa i regeneracja bukszpanu

Ćma bukszpanowa i regeneracja bukszpanu

Ćma bukszpanowa i regeneracja bukszpanu.


Wygłodniałe gąsienice ćmy bukszpanowej niszczą w ekspresowym tempie bukszpany i wiele innych krzewów ozdobnych (m.in.: trzmielina, laurowiśnia, wrzosowate). W Polsce ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) nie ma naturalnych wrogów, dlatego jest tak uciążliwa.
Po czym poznać, że ćma żeruje na roślinie?
Przyglądając się krzewom bukszpanu, można dostrzec: obgryzione brzegi liści, zjedzone całe liście, pozostawione grudy odchodów, spustoszenie na krzewach, krzewy pokryte przędzą, zamieranie bukszpanu, usychanie w konsekwencji uszkodzenia rośliny.

Ćma bukszpanowa i regeneracja bukszpanu 1


Zwalczanie gąsienicy my bukszpanowej
Do walki stosuje się insektycyd biologiczny, bezpośrednio przeznaczony do profesjonalnego, selektywnego zwalczania gąsienicy ćmy bukszpanowej, zawierający Bacillus thuringiensis var. Aizawai szczep ABTS-1857. Żołądkowe działanie środka na gąsienice wymaga starannego pokrycia suchego bukszpanu cieczą użytkową preparatu, wiedzą o tym doświadczeni ogrodnicy i sprzedawcy. Oprysku nie należy wykonywać w razie spodziewanego opadu deszczu i do 6 godzin po opadach. Po spożyciu środka gąsienice przestają żerować, a następnie giną po upływie 24-72 godzin. Powtórne zastosowanie preparatu jest możliwe po upływie 6 dni.

Ćma bukszpanowa i regeneracja bukszpanu 2


Regeneracja bukszpanu
Istotnym działaniem w regeneracji bukszpanu jest jego wzmocnienie i odżywienie. Chcąc, by szybko powróciła świetność bukszpanu należy zastosować dwa specjalistyczne preparaty do pielęgnacji bukszpanu:
Preparat, który należy zastosować po zwalczeniu gąsienic oraz po cięciu bukszpanu, to środek dolistny, Topbuxus Health – mix, wyróżniony w Polsce dwoma Złotymi Medalami w 2018r i 2017r. Międzynarodowych Targów w Poznaniu. Topbuxus Health-mix jest preparatem w 100% na naturalnej bazie z zawartością pierwiastków śladowych. Wzmacnia komórki roślin, poprawia sprężystość.

Ćma bukszpanowa i regeneracja bukszpanu 3
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zatrzymuje i likwiduje choroby grzybowe. Stosowany regularnie uodparnia na Cylindrocladium. Dzięki niemu liście stają się zielone i błyszczące. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i owadów. Wydajny, łatwy w użyciu, do upraw w gruncie i donicy.
W pielęgnacji bukszpanu niezbędne jest także nawożenie krzewów preparatem Topbuxus Grow. Topbuxus Grow jest idealnym, w pełni zbilansowanym, podstawowym nawozem dla bukszpanów. Krzewy te są specyficznymi roślinami, potrzebują w odpowiednim czasie, odpowiedniej ilości siarki, magnezu, wapnia i potasu. Prawidłowy stosunek NPK jest niezbędny. Topbuxus Grow jest nawozem, który spełnia te wszystkie wymagania. Szybko wchłaniany przez rośliny sprawia, że efekty są widoczne w krótkim czasie. Odpowiednio odżywia bukszpany podczas wzrostu, utrzymuje bukszpan zdrowy i bez żółtych liści.
Więcej informacji na temat pielęgnacji bukszpanu na: www.centrumzieleni.eu
Wszystkie wymienione preparaty do pielęgnacji bukszpanu dostępne są w sklepie ogrodniczo – zoologicznym „OSKAR” przy Alei Pokoju 4 w Częstochowie.

Ćma bukszpanowa i regeneracja bukszpanu 4
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here