MOSiR już po termomodernizacji

0
228

 

Prace związane z termomodernizacją i przebudową krytej pływalni zostały zakończone. Obiekt zacznie ponownie działać 2 listopada.

Trwające rok prace związane z termomodernizacją i przebudową krytej pływalni MOSiR przy alei Niepodległości zostały ukończone. Przy wsparciu finansowym z Unii Europejskiej, powstał nowoczesny i przyjazny obiekt, który ma rozpocząć działalność 2 listopada. Kosz tej inwestycji opiewa na 5,5 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane kwotą ok. 2,7 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna).

18 października, po finalizacji wszystkich prac budowlanych i zainstalowaniu elementów wyposażenia odbyło się spotkanie z okazji zakończenia prac.
Projekt związany z pływalnią MOSiR – to jeden z projektów termomodernizacyjnych prowadzonych w ostatnim czasie przez miasto. Efekty i pełny zakres prac, można było oglądać podczas spaceru po budynku pływalni, gdzie MOSiR rozstawił zdjęcia dokumentujące stan obiektu sprzed roku.

Obiekt nie tylko przeszedł kompleksową termomodernizację, ale zamontowano tu też instalację solarną, która wspomoże podgrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz wody w basenie. Wzrośnie efektywność energetyczna budynku, co sprawi, że będzie tańszy w utrzymaniu i dużo bardziej ekologiczny, jeżeli chodzi o oddziaływanie na jakość powietrza. Budynek pływalni jest obecnie dużo bardziej przyjazny i estetyczny, a także funkcjonalny, m.in. dzięki wprowadzeniu systemu kolejkowego ESOK dostosowanego do obsługi Częstochowskiej Karty Mieszkańca oraz dostępności sieci wi-fi.

To jedna z serii inwestycji, które – w ramach programu ,,Kierunek Przyjazna Częstochowa” – miasto realizuje z myślą o łatwiejszej dostępności i wyższym standardzie pływalni w różnych punktach miasta.

Po zakończeniu przebudowy pływalni przy alei Niepodległości i uzyskaniu zgody na użytkowanie, MOSiR potrzebuje ok. dwóch tygodni na przygotowanie obiektu do otwarcia dla wszystkich chętnych.
Basen zacznie więc działać od 2 listopada. Do niedzieli 4 listopada wszystkie godziny mają być ogólnodostępne, od 5 listopada będzie już funkcjonował grafik, biorący pod uwagę m.in. potrzeby treningowe częstochowskich klubów sportowych z sekcjami pływackimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here