BLISKO 4 TYS. KONTROLI PODCZAS DZIAŁAŃ „ALKOHOL”

0
234

Policjanci z Częstochowy, wspierani przez mundurowych z 7 innych jednostek, przeprowadzili działania pod kryptonimem „Alkohol”. Funkcjonariusze przeprowadzili blisko 4 tys. kontroli stanu trzeźwości, ujawnili 12 kierujących pod wpływem alkoholu, 14 bez uprawnień, zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych, 9 praw jazdy, wystawili prawie 170 mandatów, a 42 osoby pouczyli.

19 października br. na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, w godzinach 6.00 – 2.00 przeprowadzono wzmożone działania pod kryptonimem „Alkohol”.

W akcji brało udział 75 policjantów z Częstochowy oraz 16 mundurowych z innych jednostek, w tym z komendy wojewódzkiej w Katowicach, komisariatu autostradowego w Gliwicach, a także funkcjonariusze z Lublińca, Myszkowa, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i Tarnowskich Gór.

W trakcie działań policjanci obsłużyli 28 zdarzeń drogowych, przeprowadzili 3819 kontroli stanu trzeźwości, ujawnili 12 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 6 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, 2 z tej samej kategorii znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, 3 rowerzystów prowadziło swoje jednoślady w stanie nietrzeźwości, a 1 w stanie po użyciu alkoholu. Okazało się też, że 14 motocyklistów jechało bez uprawnień. Mundurowi zatrzymali do kontroli 146 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 130 kierowców osobówek, 3 kierowców ciężarówek i 13 motocyklistów. Funkcjonariusze zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych, 9 praw jazdy, wystawili prawie 170 mandatów, a 42 osoby pouczyli, w 9 przypadkach sporządzili materiały potrzebne do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

W 2017 roku na drogach Częstochowy i powiatu w wyniku wypadków śmierć poniosło 25 osób. Do 22 października 2018 roku na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie zginęło już 27 osób.

Dla niektórych to tylko liczby – bezimienna statystyka, dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy obsługują na co dzień wypadki drogowe, są to prawdziwe ludzkie tragedie. Śmierć każdego człowieka jest dramatem rodziny i bliskich, szczególnie w tak niespodziewanych okolicznościach.

(KPP Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here