Rusza program “MOJA WODA”, więc kto pierwszy ten lepszy!

0
884

Od 1 lipca 2020 roku rusza nabór wniosków do nowego priorytetowego programu „MOJA WODA”, potocznie nazywanego „Oczko wodne Plus”. Ma obowiązywać od 2020 do 2024 roku, lub do wyczerpania przeznaczonego na to budżetu 100 mln zł.

Dzięki programowi ogłoszonemu przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnioskodawca może liczyć na dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł (80 proc. kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 roku) na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe (oczka wodne, studnie).

Program zakłada możliwość kwalifikowania kosztów już od 1 czerwca. To znaczy, że jeśli nasza instalacja zacznie być budowana w czerwcu, a zostanie oddana do użytku w lipcu, to taką dokumentację będzie można złożyć do WFOŚ i uzyskać dotację do 5 tys. zł. 80 proc. kosztów kwalifikowanych takiej inwestycji może być zrefundowanych – wyjaśnił Michał Kurtyka, minister klimatu.

Podczas Szczytu Klimatycznego Togetair w Warszawie minister klimatu zachęcał, aby budować przydomowe instalacje, które zatrzymują wody opadowe lub roztopowe. Abyśmy „zbierali deszczówkę i wykorzystywali ją do podlewania ogrodów i odciążyli sieci wodociągowe, odciążyli oczyszczalnie ścieków i kanalizację”.

Dokumenty można składać od 1 lipca 2020 roku w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(Źródło: NFOSiGW)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here