Galeria Jurajska Częstochowianka odkrywa karty. Odchodzi 6 siatkarek

0
265

Powoli krystalizuje się skład I-ligowych siatkarek Galeria Jurajska Częstochowianka. Z kadry z poprzedniego sezonu kibice nie zobaczą 6 zawodniczek, a na ich miejsce klub szuka kolejnych.

Wysokie 4 miejsce

Galeria Jurajska Częstochowianka w poprzednim sezonie grę w I lidze zakończyła na wysokim 4. miejscu. Nie wiadomo co częstochowskie siatkarki ugrałyby dalej, gdyby nie fakt, że rozgrywki zostały przerwana przez epidemię koronawirusa. Fakty są jednak takie, że klub myśli już o kolejnym sezonie i kompletuje kadrę.

Sztab trenerski bez zmian

Nie zmieni się sztab trenerski zespołu Galeria Jurajska Częstochowianka. Pierwszym szkoleniowcem będzie, tak jak w poprzednim sezonie, Andrzej Stelmach. Jego asystentką będzie Anita Krzyczmonik, która jako pierwszy trener wywalczyła awans z Częstochowianką i wprowadziła ją do I ligi.

Odchodzi 6 siatkarek

W porównaniu do kadry z poprzedniego sezonu kibice częstochowskich siatkarek nie zobaczą aż 6 zawodniczek. Z Galeria Jurajska Częstochowianka żegnają się: kapitan zespołu Aleksandra Stachowicz, Hanna Łukasiewicz, Emilia Oktaba, Oliwia Sieradzka, Malwina Stroińska oraz Julia Gierczyńska.

Trzon zespołu zostaje

Klub w ostatnich dniach zaczął odkrywać karty i nazwiska siatkarek, które będą grać w przyszłym sezonie. Barwy Galerii Jurajskiej Częstochowianki w sezonie 2020/21 będą reprezentować: przyjmująca Angela Mroczek, libero Kinga Wysokińska, rozgrywająca Izabela Matyszczak, przyjmująca Agata Pietrzkiewicz, środkowa Wioletta Lach. Klub poinformował również w środę, że w drużynie pozostaje też atakująca Wiktoria Szumera.

Działacze szukają zawodniczek na pozycję środkowej oraz kompletują kadrę na walkę o czołowe pozycje w I lidze. W najbliższych dniach kibice powinni poznać kolejne nazwiska siatkarek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here