fbpx
Strona głównaDomJakie panele wybrać, żeby móc pochwalić się modną podłogą w domu?...

Jakie panele wybrać, żeby móc pochwalić się modną podłogą w domu? Przedstawiamy najnowsze trendy

W tym sezonie niemal każdy stawia na indywidualizm połączony z naturą. Podłoga w stylu boho czy rustykalnym staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Styl boho i rustykalny stają się elementem tegorocznych trendów nie tylko jeśli chodzi o modę odzieżową czy ślubną, ale przede wszystkim są hitem, jeśli chodzi o wystrój mieszkań. Podłoga wybrana wedle zasad tego trendu zachwyci każdego. Boho czy styl wiejski charakteryzuje indywidualizm, ale też przywiązanie do tradycji i natury.

Posadzka w rustykalnym stylu

Styl rustykalny jest nawiązaniem do wystroju wnętrz dawnych wiejskich chat czy dworków szlacheckich. Pełno w nim wyposażenia z minionej epoki oraz drewna. W związku z tym podłoga, która ma pasować do tego stylu, powinna być drewniana lub wykonana z imitacji drewna.

Podłoga w stylu rustykalnym nie bez powodu nazywana jest podłogą postarzaną. Deski na posadzkę powinny mieć dużą ilość sęków i przebarwień. Mogą być wykończone naturalnym dębowym drewnem.

podłoga
źródło: Pixabay

Posadzka w stylu rustykalnym świetnie, nada się także do wnętrz nowoczesnych. Zestawienie takiej podłogi ze szkłem czy stalą wzmacnia kontrast pomiędzy “wiekowym” drewnem a industrialnym charakterem wnętrza. Podłogi rustykalne świetnie komponują się też z betonem architektonicznym, bo wizualnie ocieplają wnętrze.

Podłogi rustykalne są też bardzo dobrą podstawą wnętrza zaaranżowanego w stylu retro. Odważne formy inspirowane designem lat 60. i 70. XX wieku w połączeniu z postarzaną podłogą pozwalają osiągnąć niezwykle ciekawe efekty.

Podłoga w stylu boho

Wnętrze w stylu boho charakteryzuje duża ilość rękodzieła. Poza tym w boho mamy ogromną dowolność w łączeniu ze sobą kolorów i wzorów, które pozornie do siebie nie pasują.

podłoga
źródło: Pixabay

W związku z tym, że styl boho opiera się na łączeniu przeciwieństw, dobrze, by podłoga w takim wnętrzu była kontrastem dla wzorzystej tapety lub kolorowej ściany. W sytuacji, gdy w mieszkaniu boho znajduje się ciemna, ozdobna tapeta albo intensywne kolory na ścianach, podłoga powinna być w jasnych, naturalnych odcieniach. Jeśli lubicie kwieciste, jasne, pastelowe odcienie na ścianach, zdecydować się na ciemniejszą podłogę. Podobnie, jak w stylu rustykalnym, podłoga boho też często jest postarzana, dzięki temu zyskuje charakter.

Podłoga w jodełkę

Jednym z największych trendów wnętrzarskich jest obecnie podłoga w jodełkę, która idealnie wpasuje się do szalonego wystroju w stylu boho, ale też do stylu rystykalnego.

podłoga
źródło: Pixabay

Ten rodzaj posadzki ułożyć można na 3 sposoby: w jodełkę francuską (kąt po złożeniu deszczułki tworzą wspólnie układ o kącie 90°), jodełkę węgierską (deseczki są przycięte pod kątem 60° i tworzą układ o kącie 120°) oraz jodełkę klasyczną (krańce deszczułek nie przylegają bezpośrednio do siebie, zamiast tego krótszy bok jednej deseczki łączy się z dłuższym bokiem drugiej pod kątem prostym).

Przed podjęciem decyzji, dotyczącej podłogi, warto najpierw zastanowić się nad sposobem ogrzewania domu. Klikając tutaj, dowiesz się, który rodzaj ogrzewania domu jest lepszy – podłogówka czy tradycyjne grzejniki, a może połączenie obu opcji?

Linda Nocoń-Ściebura

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -