Przez dwa dni trwał w Częstochowie finał województwa śląskiego młodzików w siatkówce. Złote medale po pasjonującym finale zdobyli siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, którzy w finale pokonali MKS Będzin 2:1!

Do Częstochowy na finał przyjechały trzy drużyny: MKS Będzin, Górnik Radlin i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel. W sobotę częstochowscy siatkarze rozegrali dwa mecze. Pokonali SK Górnik Radlin i Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel po 2:0. Dwa zwycięstwa miał też VitaSUN MKS Będzin. I to właśnie w niedzielę młodzicy z Częstochowy i Będzina spotkali się w meczu o złoto i mistrzostwo województwa śląskiego.

Pierwszego seta wygrali będzinianie 25:22, ale gospodarze nie spuścili głów. Podopieczni trenera Adriana Wosika zwyciężyli w drugim secie 25:23 i doprowadzili do tie-breaka. W nim po pasjonującej walce wygrali 18:16 i mogli cieszyć się ze złotych medali, puchar i mistrzostwa.

Trzecie miejsce wywalczyła AT Jastrzębski Węgiel, a czwarte przypadło Górnikowi Radlin.

Medale i puchary najlepszym zespołom wręczali m.in.: wiceprezydent Częstochowy Piotr Grzybowski, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcin Weiner, przedstawicielka Stoelzle Klaudia Kutak oraz trenerzy: Adam Kowalski, Paweł Tomaszewski i Marek Przybysz.

Fotorelacja z finału na stronie fb Gazety Regionalnej

Partner relacji: Fizjoterapia Przemysław Miodek

Młodzicy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zdobyli złoty medal mistrzostw województwa śląskiego! 2