fbpx
Strona główna Polecane Mistrzowie patelni z Żarek docenieni

Mistrzowie patelni z Żarek docenieni

Mistrzowie patelni z Żarek docenieni.

Izabela Szewczyk z Zagrody Maciejówka z Ostrowa oraz Przemysław Bialik z Żarek zostali wyróżnieni za swój talent kulinarny przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Przedstawiciele gminy Żarki zostali dostrzeżeni w ramach konkursu pt. „Dziedzictwo kulinarne Partnerstwa Północnej Jury inspiracją do rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności”.

Przemysław Bialik otrzymał specjalne wyróżnienie za, jak to uzasadniło jury „doskonałe łączenie tradycji z nowoczesnością, kulinarną pasję i inspirujący sposób przygotowania potraw”. Zagroda Maciejówka prowadzona przez Izabelę Szewczyk została natomiast uhonorowana jako jedna z 6 laureatów konkursu.

Osoby oceniające umiejętności uczestników kulinarnej rywalizacji, doceniły jej mistrzowskie pierogi z kapustą i mięsem.

Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury zachwyciło również menu Przemka Bialika. Znalazły się w nim potrawy wywodzące się z regionalnej tradycji – przystawka chleb tatarczuch z kaczą pasztetówką, plastrami kalarepy w occie jabłkowym i sosem z nalewki jeżynowej, jak i pieczonki jurajskie – dekonstrukcja kulinarna oraz deser lodowy z jurajskich borowików karmelizowanych w miodzie z dodatkiem ziemi jadalnej z pędów sosny i krzew z czekolady leśniowskiej.

(IBS, fot. UG Żarki)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here