fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy

Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy

Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy.

Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy 1 Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy 2 Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy 3 Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy 4 Mistrzostwo Śląska dla częstochowskich szermierzy 5

Wielkim sukcesem zakończył się start reprezentantów częstochowskiego klubu „Kmicic”. Szymon Wojciechowski z „Kmicica” w wielkim stylu wygrał Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadzie, które odbyły się w Bytomiu.

To nie koniec sukcesów młodych zawodników. Szermierze z Częstochowy w turnieju drużynowym sięgnęli po kolejny złoty medal. Prowadzeni do boju przez trenerów Dariusza Radziejewskiego i wspierającego go Andrzeja Zagułę (za sprzęt odpowiadał niezastąpiony Bartłomiej Balsam) reprezentanci WLKS-u w pierwszym meczu bez kłopotu ograli 36:25 BTS Bytom, a następnie w półfinale okazali się minimalnie lepsi (36:35) od Piasta Gliwice, a w finale pokonali Górnika Radlin (36:34).

Szymon Wojciechowski przez bytomski turniej przeszedł niczym burza, zwyciężając w wielkim finale Seweryna Gustę z Piasta Gliwice 12:9. Wcześniej rozprawił się z innym gliwiczaninem Franciszkiem Drobczykiem (zwycięstwo 12:10) i Bartoszem Wróblewskim z Górnika Radlin (12:5).

W czołowej „szesnastce” zmagań uplasowali się jeszcze, zaledwie 12-letni Szymon Całko (15. miejsce) oraz Jan Nowakowski (16. miejsce). Na 17. pozycji znalazł się Jędrzej Rusin. Nieco dalej, bo 20. był Karol Łuczyński.

W rywalizacji drużynowej, Wojciechowskiego wspierali Jędrzej Rusin (ambitna postawa we wszystkich meczach), Jan Nowakowski (znakomity występ w potyczce z BTS-em Bytom) i Szymon Całko.

Brawo należą się wszystkim zawodnikom, także Szymonowi Całce, który w trudnym momencie finałowej batalii wsparł kolegów, notując bardzo cenną wygraną.

Zawodnicy „Kmicica” wypadli bardzo dobrze także w turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jednocześnie Memoriale Bolesława Miki w Radlinie.

We współzawodnictwie dzieci (rocznik 2009-2010) do czołowej ósemki imprezy awansowali Dominik Kalota i Mikołaj Wojciechowski. Po wcześniejszych kapitalnych potyczkach eliminacyjnych pierwszy uplasował się w zawodach na 5., drugi na 7. pozycji. Na radlińskich planszach dobrze radzili sobie także Filip Starczewski (wszystkie walki wygrane w eliminacjach), który sklasyfikowany został na 10 miejscu oraz jego klubowy kolega, Kamil Szacior (13. lokata). Ten drugi walkę o wejście do „ósemki” zmagań przegrał jednak dopiero w dogrywce. Kolejne doświadczenie zbierał też na planszy Franciszek Zbrojkiewicz, który znalazł się na 24. miejscu.

W kategorii młodzików (rocznik 2007-2008) dobre miejsca zajęli: Szymon Całko (21.), Antoni Zakrzewski (23.), a także Jan Nowakowski (33.).

W turnieju dziewcząt Ada Kulińska (kategoria rocznik 2011 i młodsi) zajęła wysoką 8. pozycję, a Aleksandra Kowalska 9. W grupie dziewcząt rocznika 2009-2010 Apolonia Rutkowska była 27., a Idalia Łuczyńska 40. W walkach młodziczek 47. pozycja przypadła w udziale Hannie Śliwiak.

(fot. WLKS Kmicic)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here