Mistrzostwa Balonowe po raz czwarty w Olsztynie i Janowie

0
1462

Nad jurajskimi gminami Olsztyn i Janów odbędą się po raz czwarty Jurajskie Zawody Balonowe oraz Balonowy Puchar Polski. Impreza zaplanowana jest na lipiec 2021 roku, a rywalizację dodatkowo uświetnią starty kobiet pilotek w Balonowych Mistrzostw Polski Kobiet. 

Mistrzostwa Balonowe po raz czwarty w Olsztynie i Janowie 1
Fot. zaciągnięte z youtube.com

Komisja Balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim przyznała w 2021 roku Gminie Olsztyn i Janów przywilej organizacji IV Jurajskich Zawodów Balonowych oraz Balonowego Pucharu Polski. Dodatkowo odbędą się także Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet, w których wezmą udział najlepsze polskie pilotki.

Sportowa rywalizacja zaplanowana jest na 15-18.07.2021 roku. O miano najlepszego zawodnika będą walczyć ze sobą polskie ekipy balonowe. Po raz pierwszy na jurze wystartują także utytułowane zawodniczki.

„Zawody rozegrane w poprzednich latach okazały się ogromnym sukcesem medialnym i przyciągnęły rzesze publiczności. Trudno wyobrazić sobie lepszą promocję dla naszych gmin” – komentują włodarze Janowa i Olsztyna.

Współorganizatorem zawodów jest Aeroklub Śląski.

Na niezwykłe balonowe widowisko zapraszają organizatorzy.

balony-program-logo-powstan-www
Fot. Gmina Olsztyn, Balonowa Jura

Przypominamy także, że w tym samym czasie na terenie Olsztyna odbędą się również dwa inne wydarzenia:

  • 17-18 lipca 2021 roku od godziny 11:00 na Rynku w Olsztynie odbędzie się V Jurajski Festiwal Sztuki i Wina, o którym można przeczytać TUTAJ;
  • 17 lipca 2021 roku o godz. 16:00 na Rynku w Olsztynie Vespaniały Zlot, o którym można przeczytać TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here