Jakub Miśkowiak wicemistrzem Europy juniorów

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się junior Eltrox Włókniarza Jakub Miśkowiak w Finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Żużlowiec częstochowskiego klubu zdobył srebrny medal.

Jakub Miśkowiak ma bardzo dobry sezon. W Indywidualnych Mistrzostwach Świata w czeskich Pardubicach zajął 7. miejsce. Powetował sobie w finale IMEJ w Gdańsku, gdzie zajął drugie miejsce i wywalczył srebrny medal.

Mistrzem Europy Juniorów został Duńczyk Marcus Bircemose, a brąz zdobył Szwed Alexander Woentin.

Po pięciu seriach startów Birkemose zgromadził 13 punktów, Miśkowiak 12, a Woentin 11. W finale IMEJ startował też drugi z częstochowskich juniorów Mateusz Świdnicki, ale z 3 punktami został sklasyfikowany na 14. pozycji.