fbpx

Międzynarodowy konkurs fotograficzny w Częstochowie. Można się zgłaszać tylko do 20 października!

Międzynarodowy konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards zrodził się z fascynacji fotografią uliczną. Uczestniczyć w nim mogą nie tylko profesjonaliści, ale też amatorzy. Wszyscy chętni mogą się zgłaszać już tylko do 20 października.

Międzynarodowy konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 to następca bardzo dobrze przyjętego Międzynarodowego Biennale Fotografii Ulicznej „Moment”, którego pierwszą edycję zorganizowano w Częstochowie w 2019 r. Za wydarzenie odpowiadali wówczas Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz wydział kultury Urzędu Miasta w Częstochowie. Do ubiegłorocznego konkursu przystąpiło 281 autorów z całego świata, łącznie nadesłali aż 1567 fotografii. Biorąc pod uwagę poprzednie zainteresowanie, również tegoroczna propozycja powinna cieszyć się uznaniem miłośników fotografii.

– Fujifilm Moment Street Photo Awards zrodził się z fascynacji fotografią uliczną. Za pomocą konkursu chcemy promować oraz wspierać fotografów działających w tym gatunku. Nasz coroczny już konkurs jest adresowany do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko. Niezależnie od tego, gdzie żyjesz – w zatłoczonej metropolii czy kameralnym miasteczku – prześlij nam swoje fotografie uliczne. Pozwól ocenić swoją twórczość naszemu Jury. Jest szansa, że to właśnie Ty staniesz się fotografem roku Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 – piszą o międzynarodowym konkursie jego organizatorzy.

Do konkursu mogą się zgłaszać zarówno osoby, które fotografią zajmują się profesjonalnie, jak i amatorzy. Każdy ma prawo zgłosić maksymalnie pięć fotografii. Aby wziąć udział należy wejść na stronę momentstreetphoto.pl, zapoznać się z regulaminem, założyć konto, podać dane osobowe, dokonać opłaty (45 zł) i przesłać zdjęcia.

Fotografie przesłane na Konkurs powinny być wykonane po 20 września 2019 r.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą już tylko do 20 października 2020 r. (do północy). Ogłoszenie wyników nastąpi 14 listopada 2020 r. w Częstochowie. Za organizację wydarzenia odpowiada Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (gaudemater.pl). Jurorami konkursu są Witold Krassowski, Arkadiusz Gola, Tymon Markowski, Maciej Jeziorek, Szymon Roziewicz oraz Ellena Alexandra.

Redakcja