W niemieckim Stralsund odbyła się pierwsze z trzech tegorocznych rund Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu. Jakub Miśkiwak z Eltrox Włókniarz zajął wysokie 2. miejsce.

Bardzo dobrze jeździł Jakub Miśkowiak, który z kompletem punktów wygrał rundę zasadniczą zawodów. Miśkowiak był najlepszy również w półfinale i pewnie awansował do wielkiego finału.

Mateusz Świdnicki po 5 biegach miał 8 punktów (2,3,1,2,0,0). W półfinale zajął jednak ostatnie miejsce i w zawodach został sklasyfikowany na 8. pozycji.

Wszyscy liczyli na zwycięstwo fenomenalnego Miśkowiaka w finale, ale akurat w najważniejszym biegu częstochowski żużlowiec zanotował „potknięcie” i przegrał po raz pierwszy. Finał wygrał Duńczyk Mads Hansen. Drugi był Miśkowiak, trzeci Wiktor Lampart, a czwarty Norick Bloedorn.

AK

Miśkowiak i Świdnicki rozpoczęli walkę w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów 2