fbpx

Miniaturowe balony przed olsztyńskim zamkiem

W Gminie Olsztyn przed wejściem na zamek, tuż nad głowami zawisły kolorowe, miniaturowe balony z miniaturowymi baloniarzami.

balony 7
Fot. T. Sieniawski

Ta niecodzienna atrakcja czeka na mieszkańców Olsztyna oraz odwiedzających tę gminę przed bramą wejściową na ruiny zamku na ulicy Zamkowej. Nad głowami przechodniów zawisło kilkanaście wielobarwnych balonów wraz z małymi pasażerami.

Instalacja „Balony” zawisła tutaj za sprawą artysty plastyka z Lublina – Jarosława Koziary, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta uzyskał dyplom z plakatu. Stworzył wiele scenografii teatralnych, plenerowych i telewizyjnych. Jego instalacje gościły w wielu polskich i europejskich miastach. W swoim dorobku artystycznym ma kilkaset okładek płyt, książek, plakatów.

balony 4
Fot T. Sieniawski

Dodatkowo prawie od samego początku powstania WOŚP współpracuje z Jurkiem Owsiakiem, projektując telewizyjne scenografie do finałów orkiestry. Ponadto jest właścicielem wydawnictwa TARARARA i współorganizuje międzynarodowy Land Art Festiwal.

Jego instalacja „Balony” w Gminie Olsztyn jest pewnego rodzaju zapowiedzią Jurajskich Zawodów Balonowych, które Gmina Olsztyn wraz z Gminą Janów planują zorganizować po raz czwarty w dniach 15 – 18 lipca 2021 roku.

Kolorowe balony posiadają także w koszach miniaturowe, kolorowe lalki, które są osobnym dziełem artystki Pauliny Kary. Dodatkowo po zmroku, poprzez podświetlenie balonów od środka, stają się one lampionami, co dodaje im jeszcze większego uroku.

Instalację artystyczną „Balony” będzie można oglądać przez całe lato.