fbpx

Częstochowska szkoła nawiązała współpracę ZF Group

Z zakładem elektroniki należącym do ZF Group współpracować będzie Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie.

Umowa umożliwi m.in. odbywanie staży i praktyk uczniowskich, a co za tym idzie zdobywanie doświadczenia zawodowego i budowanie dobrych relacji z przyszłym potencjalnym pracodawcą. Jak zapewniają obie strony, korzyści są obopólne: uczniowie będą mieli gdzie uczyć się praktycznej zawody, a ich przyszły pracodawca ma mieć wpływ na edukację, naukę zawodu oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi.

Obecnie w ZF odbywają się także płatne staże uczniowskie w ramach projektu „Śląskie. Zawodowcy”, w którym Częstochowa jest partnerem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt ten umożliwia odbywacie stażów poza ZF również z takich firmach, jak.: Inergis S.A., Axis S.C., Frigipol sp z o o, Chirmed, Mag – Ryś, Best Performance, Auto Serwis Pietras, BMW Frank Cars, Ecobud, Ar TECH, czy MaXserwis.

Program ten realizowany jest w Częstochowie już kolejny rok. Uczestniczą w nim trzy szkoły: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasya Częstochowy, podjęcie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa i ZF odbyło się w ramach Sektorowej Rady ds. kompetencji. Motoryzacja i elektromobilność. Porozumienie podpisali: w imieniu zakładu dyrektor Krzysztof Gablankowski oraz dyrektor Dariusz Rataj w imieniu szkoły.
(fot. UM Częstochowa)