fbpx
Strona główna Polecane Miliony z Unii Europejskiej dla szpitala i pogotowia

Miliony z Unii Europejskiej dla szpitala i pogotowia

Blisko 7 mln złotych dostały Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie oraz częstochowska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Pieniądze te trafiły do Częstochowy w ramach podziału regionalnych środków europejskich przeznaczonych na walkę z epidemią.

Urząd Marszałkowski w Katowicach podzielił środki europejskie z niewykorzystanej puli dotacji i niezrealizowanych projektów unijnych pomiędzy 27 placówek ochrony zdrowia w województwie śląskim. Na częstochowskiej liście znalazł się poza miejskim szpitalem i pogotowiem także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Otrzyma on na działania związane z epidemią 7,6 mln złotych.


Zgodnie z decyzją samorządu województwa śląskiego, Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie dostał 4 mln zł, a Stacja Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie – 2,7 ml zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na modernizację i doposażenie obu placówek oraz zakup niezbędnego w czasach pandemii sprzętu, środki ochrony osobistej, środki dezynfekcyjne i urządzenia do dezynfekcji. Jak poinformowało miasto, z pieniędzy tych będą też sfinansowane materiały diagnostyczne niezbędne do leczenia pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia, wynikającego z zaostrzenia choroby COVID-19 oraz pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.


Jak podał Urząd Marszałkowski, na walkę z koronawirusem w województwie przekazano 123 mln złotych – 105 mln zł (85%) pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, 12 mln zł (10%) to środki z budżetu państwa, a 6 mln zł (5%) stanowić będzie wkład beneficjentów projektu.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here