fbpx
Strona głównaPolecaneMilion złotych wsparcia dla rodzinnych ogródków działkowych

Milion złotych wsparcia dla rodzinnych ogródków działkowych

Stowarzyszenia zrzeszające działkowców mogą składać wnioski o dofinansowanie ze środków budżetu województwa śląskiego. Czas na to mają do 6 sierpnia. Pula wynosi milion złotych.

Warto zaznaczyć, że to pierwszy w historii tego rodzaju projekt wspierający Rodzinne Ogródki Działkowe. Pula wynosi milion złotych, a jednorazowo można otrzymać 50 tys. zł. Pieniądze z dofinansowania można przeznaczyć np. na prace budowlane, modernizację alei i dróg ogrodowych wraz odwodnieniem, zbiorników wody deszczowej i melioracji. Wsparcie ROD wpisuje się w strategię rozwoju „Zielone Śląskie 2030”. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Ostatnio zainteresowanie ogródkami działkowymi mocno wzrosło. W dużej mierze przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa, która zmieniła ostatnio sposób wypoczynku i rekreacji Polaków. Z danych Polskiego Związku Działkowców wynika, że obecnie w kraju jest 4 tys. rodzinnych ogrodów działkowych, które skupiają łącznie 900 tys. działek o łącznej powierzchni 41 tys. ha. Korzysta z nich ok. 4 mln mieszkańców.

Częstochowa także wspiera działkowców!

Częstochowski samorząd od sześciu lat dotuje inwestycje związane z infrastrukturą w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na terenie miasta. Dwukrotnie przyjmowana Uchwała Rady Miasta w tym zakresie, pozwoliła na wydatkowanie w latach 2016-2021 ponad 600 tys. zł. Zarządy ROD złożyły kilkadziesiąt wniosków o dofinansowanie. Dotyczyły one remontów budynków, sieci energetycznych i wodociągowych, dróg wewnętrznych i parkingów, wymiany ogrodzenia, bram wjazdowych i innych części wspólnych ogrodów (inwestycje nie dotyczyły indywidualnych działek działkowców).

Tylko w tym roku 17 Rodzinnych Ogródków Działkowych z Częstochowy złożyło do miasta wnioski o dotacje. Przyznane środki wyniosły łącznie 100 tys. złotych.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here