fbpx
Strona głównaWiadomości"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" chce rozdać dzieciom 800 paczek. Każdy może mu...

“Mikołaj z ulicy Krakowskiej” chce rozdać dzieciom 800 paczek. Każdy może mu dopomóc!

Akcja “Mikołaja z ulicy Krakowskiej” Fundacji Chrześcijańskiej “Adullam” doczekała się 15. edycji. Celem jej przygotowanie aż 800 paczek dla dzieci. Można w tym pomóc, dorzucając się do internetowej zbiórki.

To już 15. edycja akcji charytatywnej Fundacji Chrześcijańskiej “Adullam” – „Mikołaja z ulicy Krakowskiej”. Dzięki niej prezenty otrzymało dotychczas aż 6550 dzieci.

Rok temu udało się przygotować 600 paczek. Każda składała się z dwóch części: słodyczy i prezentu dostosowanego do dziecka, tj. płci, wieku i ewentualnego stopnia niepełnosprawności.

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" chce rozdać dzieciom 800 paczek. Każdy może mu dopomóc! 1
“Mikołaj z ulicy Krakowskiej” (mat. ze strony zrzutka.pl)

W tym roku celem jest przygotowanie aż 800 upominków. Trafią one do milusińskich pochodzących nie tylko z Częstochowy, ale też m.in. Blachowni, Mykanowa, Kłobucka czy Konopisk. Takie wsparcie otrzymają dzieci z niepełnosprawnościami, pochodzące z rodzin przeżywających różne kryzysy oraz korzystające z pieczy zastępczej.

Akcję można wesprzeć na zrzutka.pl

Cel jest rekordowy, więc i wsparcie potrzebne jest większe niż dotychczas. Pomóc w tym ma zbiórka internetowa organizowana na portalu zrzutka.pl. Można ją znaleźć pod hasłem “Mikołaj z ulicy Krakowskiej wspólnie zorganizujmy 800 paczek dla dzieci”.

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" chce rozdać dzieciom 800 paczek. Każdy może mu dopomóc! 2
“Mikołaj z ulicy Krakowskiej” (mat. ze strony zrzutka.pl)

-Z naszego doświadczenia i obserwacji rodzin, które wspieramy w ramach przedsięwzięcia wynika, że oprócz dziecka wskazanego do akcji (głównie ze względu na niepełnosprawność), w rodzinie jest rodzeństwo, które również chciałoby otrzymać paczkę, oraz że jest więcej rodzin, których sytuacja bytowa wskazuje na potrzebę większego wsparcia. Duże i bogate w różne słodkie przekąski paczki przygotowywane w ramach „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” oprócz radości dadzą okazję dzieciom do podzielenia się ich zawartością z rodzeństwem albo kolegami. Nauka dzielenia się to ważny aspekt rozwoju społecznego każdego dziecka, warto więc ją wspierać i rozwijać. Dajmy przykład i idziemy za tym pięknym gestem dzielenia się i obdarowywania innych. Niech więcej dzieci skorzysta z tych magicznych chwil, a uśmiech rozjaśni ich buzie – zaznacza na stronie zbiórki Fundacja Chrześcijańska “Adullam”.

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" chce rozdać dzieciom 800 paczek. Każdy może mu dopomóc! 3
“Mikołaj z ulicy Krakowskiej” (mat. ze strony zrzutka.pl)

Mikołaj rozpocznie rozdawanie prezentów 4 grudnia

Inauguracja akcji odbędzie się 4 grudnia o godz. 15 w „Chatce Mikołaja” przy ulicy Krakowskiej 34. – W bajkowym klimacie, przy blasku kominka, śmiechu elfów i skrzatów dzieci spotkają się z Mikołajem, będzie magicznie! W kolejnym tygodniu Mikołaj odwiedzi kolejne gminy, rozprzestrzeniając tam tę wyjątkową atmosferę. Jak co roku, liczymy na wsparcie Darczyńców, bez których zorganizowanie tak dużej akcji nie byłoby możliwe. Chcielibyśmy, aby taki przykład partnerskiego działania miał swój oddźwięk w województwie śląskim, a także w całym kraju. Każda kwota będzie wielkim gestem wsparcia, za który z góry dziękujemy. Razem stwórzmy wyjątkową magię „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” – zapowiada organizator.

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" chce rozdać dzieciom 800 paczek. Każdy może mu dopomóc! 4
“Mikołaj z ulicy Krakowskiej” (mat. ze strony zrzutka.pl)

Celem zbiórki jest zebranie 10 tys. zł. Dotychczas na koncie zbiórki znalazło się blisko 2 tys. zł. Czasu jest, niestety, niewiele, bo zostało już tylko dziewięć dni.

Więcej o akcji “Mikołaj z ulicy Krakowskiej” można przeczytać na stronie www.adullam.pl oraz na Facebooku.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -