fbpx

Mieszkania socjalne w Jaworzniku

Jeszcze w tym roku powstaną 4 mieszkania socjalne w części pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. 

Na terenie Gminy Żarki powstanie kolejna ważna inwestycja. Mowa o mieszkaniach socjalnych, które powstaną z zaadaptowanej części pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Koszt całej inwestycji to 1.050.800,00 zł. Umowa na realizację zadania została podpisana pod koniec września przez burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego i Daniela Wywiała z Firmy Remontowo Budowalnej Daw-Bud.

– Zadanie jest w stu procentach finansowane ze środków unijnych – podkreśla burmistrz Żarek Klemens Podlejski. – W przetargu wystartowało 6 firm z regionu. Termin realizacji jest krótki. Przystosowanie części budynku szkoły do funkcji mieszkań socjalnych ma się zakończyć do końca roku.

W Jaworzniku powstaną mieszkania socjalne o różnych powierzchniach, każde z łazienką i kuchnią, zakupione zostanie także podstawowe wyposażenie.

Mieszkania socjalne to lokale przydzielane osobom ubogim lub będącym w trudnej sytuacji życiowej. O wynajęcie od gminy tego typu pomieszczeń może się starać każdy, kto nie ma własnego lokum i osiąga odpowiednio niski dochód.

red., mat. UMiG Żarki

Czytaj także: Żarki. Pół życia w samorządzie zamienia na Sejm

Mieszkania socjalne w Jaworzniku 1
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/