Mieszkańcy się integrują

0
244

W najbliższą sobotę, 28 września na placu kościelnym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w dzielnicy Kowalowiec odbędzie się piknik dla mieszkańców Radomska.

Mieszkańcy się integrują 1


Sobotnie spotkanie integracyjne, to jeden z elementów zwycięskiego projektu z 4. edycji Budżetu Obywatelskiego pod hasłem: “Smaki i osobliwości Kowalowca – mieszkańcy Radomska poznają jedną z najstarszych dzielnic naszego miasta”.
Jak zapowiadają organizatorzy, podczas festynu przewidziano liczne atrakcje dla całych rodzin. Będą dmuchańce i zabawy dla najmłodszych, konkursy i rozgrywki sportowe, karaoke. Nawiązując do nazwy projektu obywatelskiego będzie można również spróbować wyjątkowych potraw przygotowanych przez mieszkanki dzielnicy oraz dań z grilla.
Rodzinny piknik to nie jedyny punkt programu realizowanego w tej dzielnicy Radomska projektu obywatelskiego. Program zgłoszony przez mieszkańców przewiduje rówież m.in. opracowanie logo dzielnicy Kowalowiec oraz przygotowanie wystawy starych zdjęć pod hasłem: ” Kowalowiec wczoraj i dziś”. Mieszkańcy Kowalowca wybierać będą także swoją Radę Dzielnicy.
Sobotni pilnik nie jest pierwszą imprezą plenerową organizowaną przez mieszkańców Kowalowca. Dwa lata temu, także w ramach Budżetu Obywatelskiego, realizowano w tej dzielnicy Radomska projekt pt. “Pomost dla Pokoleń”. Wówczas także jednym z jego punktów był piknik rodzinny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here