fbpx
Strona główna Polecane Mieszkańcy powiatu lublinieckiego próbują ratować lokalne firmy przed koronawirusem

Mieszkańcy powiatu lublinieckiego próbują ratować lokalne firmy przed koronawirusem

Oferty firm gastronomicznych, sklepów, a także prośby klientów potrzebujących pomocy znaleźć można na nowej grupie, którą na Facebooku uruchomili mieszkańcy powiatu lublinieckiego. W ten sposób mieszkańcy regionu chcą razem przetrwać epidemię.


Akcja w internecie pod hasłem: “Wspieramy Lokalny Biznes – Powiat Lubliniecki” ruszyła zaledwie dwa dni temu, a już przyłączyło się do niej blisko 800 osób. Chętnych stale przybywa.


Jak napisali założyciele grupy, utworzono ją, aby pomóc małym, średnim przedsiębiorcom w powiecie lublinieckim przetrwać na rynku czas pandemii. Jak przekonują osoby wspierające tę inicjatywę, chcą w tym trudnym czasie zjednoczyć się, aby kiedy skończy się zagrożenie mieć do czego wracać. Robią to, aby zachować miejsca pracy, a także, aby po zakończonej epidemii móc wrócić do ulubionego sklepy, fryzjera, czy kosmetyczki.


Zasada w grupie jest prosta: kto może, informuje o lokalnych firmach, które mimo ograniczeń nadal pracują i proponują swoje usługi. Oferty wstawiają na stronę lokalni przedsiębiorcy, a mieszkańcy piszą, czego im brakuje i jakiego artykułu szukają.


Na stronie udostępniono już więc m.in. oferty lokali gastronomicznych, które zajmują się dowozem jedzenia do domów, propozycje lokalnych kwiaciarni, zakładów ogrodniczych czy też sklepów.
W grupie obowiązują prosta zasada: wzajemna życzliwość i szacunek zamiast hejtu i złości.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here