fbpx
Strona główna Polecane Drodzy Seniorzy! My dbamy o Was, Wy też zadbajcie o siebie i...

Drodzy Seniorzy! My dbamy o Was, Wy też zadbajcie o siebie i pomyślcie o innych!!!

Od kilku dni mamy nowe, ostrzejsze zasady związane z przemieszczaniem się. Dotyczą one również robienia przez nas zakupów. Każdego, który idzie ulicą, czy też jest w sklepie obowiązuje zasada trzymania dwumetrowego dystansu od drugiej osoby. Kolejny tydzień służby sanitarne nakazują nam pozostanie w domu, aby utrudnić koronawirusowi rozprzestrzenianie się.


Wiele z tych nowych zasad zostało wprowadzonych z myślą o seniorach, gdyż właśnie ta grupa wiekowa jest najbardziej narażona na zarażenie.
Niestety, jak pokazuje życie, wiele starszych osób nie przestrzega obowiązujących nas wszystkich reguł. Niektórzy robią to, ponieważ lekceważą sytuację, inni, ponieważ nie do końca być może rozumieją nowe regulacje.


Gdy cała Polska przyłącza się do akcji #zostanwdomu, na ulicach wciąż można spotkać wielu seniorów, którzy spacerują jak gdyby nigdy nic, albo jadą na zakupy w drugi koniec miasta, zamiast robić sprawunki jak najbliżej domu. Niestety, taka postawa zwiększa zagrożenie. Tak było na przykład wczoraj, gdy przed wejściem na Rynek Zawodzie stała spora, stłoczona grupa ludzi, głównie starszych. O żadnym zachowaniu bezpiecznej odległości nie mogło tu być mowy. Najwyraźniej stojący tam seniorzy za nic sobie mają, że staramy się robić wszystko, aby ich ochronić i sami taką postawą narażają na zarażenie nie tylko siebie, ale i innych.
Tłok i brak obowiązkowej odległości między kupującymi widać często także przed popularnymi marketami czy dyskontami.


Od 1 kwietnia, w trosce o seniorów, we wszystkich sklepach od godziny 10 do 12 zakupy mogą robić wyłącznie osoby starsze. Regulacja ta nie oznacza, że w innych godzinach senior nie może iść do sklepu czy apteki. Na sytuację tę zwrócił uwagę Ryszard Raczek były przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Częstochowie. Za pośrednictwem naszej redakcji zaapelował on do seniorów, aby właściwie korzystali z wprowadzonych dla nich udogodnień.
” Z moich obserwacji wynika ,że wprowadzona zarządzeniem rządu segregacja ludzi na dwa sorty, tj. uprzywilejowanych w godz.10-12 i pozostałych spowodowała zamieszanie i duże kolejki w tych godzinach — napisał częstochowianin. — Błędna interpretacja przez seniorów zarządzenia, że istnieje konieczność zakupów tylko w godz. 10-12 spowodowała zamieszanie i duże kolejki w tych godzinach”.
Za panem Ryszardem apelujemy i przypominamy: Drodzy Seniorzy, możecie iść do sklepu o dowolnej godzinie. Te dwie godziny, między 10 a 12 zostały wprowadzone przez rząd, abyście wówczas mogli robić zakupy wyłącznie w swoim gronie, bez osób młodszych, które mogą Was nieświadomie zarazić. To dla Waszego bezpieczeństwa. Jeżeli jednak zachowacie odpowiedni odstęp od innych kupujących, założycie rękawiczki przed wejściem do sklepu, kupować możecie w dowolnym momencie dnia.

(Fot. Facebook – Częstochowski Alert Smogowy)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here