fbpx

Międzynarodowy konkurs fotograficzny w Częstochowie – ruszyła 4. edycja

W ciągu trzech lat funkcjonowania na konkurs FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS, organizowany przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, przesłano prawie 7 tys. zdjęć.

Główną nagrodą w 2022 roku jest aparat Fujifilm X-pro3 z obiektywem i 2000 zł. Druga to aparat Fujifilm X-E4 z obiektywem oraz 1000 zł, a trzecia – 4000 zł. Dodatkowo na laureatów czekają: plecak, torba i akcesoria marki Peak Design.

Konkurs ma na celu promocję i wspieranie fotografów działających w tym gatunku i adresowany jest do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko – na całym świecie, niezależnie od tego czym robią zdjęcia – lustrzanką, bezlusterkowcem, analogiem czy smartfonem. Sponsorem tytularnym konkursu zostali Fujifilm oraz Peak Design.

Najlepsze fotografie uliczne z całego świata wybierze Jury 4. edycji Fujifilm Moment Street Photo Awards złożone ze znakomitych streetowców i dokumentalistów. W tym roku wyboru dokonają: Anna Kłosek, Karolina Trapp, Taras Bychko, Maciej Jeziorek i Wojciech Barczyński. Wyniki poznamy w połowie grudnia 2022 roku podczas gali otwarcia wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie. Jak co roku wystawa ruszy także w trasę po Polsce.

Fotografie konkursowe, zrobione po 7 listopada zeszłego roku, należy przesyłać na adres organizatora do 7 listopada 2022 roku, zgodnie z wytycznymi, które określa regulamin konkursu, który można go znaleźć tutaj.

Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022 jest także obecny na Faceboku oraz na Instagramie pod nazwą @momentstreetphotoawards. Publikowane są tam losowo wybrane fotografie zgłoszone na konkurs.

LN/UM Częstochowy