fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeMiasto zapowiada, że ma miejsca w szkołach dla wszystkich absolwentów

Miasto zapowiada, że ma miejsca w szkołach dla wszystkich absolwentów

Władze Częstochowy zapowiadają, że dla wszystkich tegorocznych absolwentów ostatniego rocznika gimnazjum i absolwentów klas ósmych znajdzie się miejsce w szkołach ponadpodstawowych podległych samorządowi. Niestety, podobnie jak w wielu miastach w kraju z powodu zdublowanego rocznika nie każdy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły czy wybranej przez siebie klasy.

Miasto zapowiada, że ma miejsca w szkołach dla wszystkich absolwentów 1


Z informacji przekazanych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta, po potwierdzeniu przez rodziców uczniów lub pełnoletnich kandydatów woli przyjęcia do szkół ponadpodstawowych, do których zostali zakwalifikowani, w częstochowskich szkołach wszystkich typów jest obecnie 678 wolnych miejsc (340 miejsc dla absolwentów gimnazjów i 338 dla absolwentów szkół podstawowych).
W rekrutacji zasadniczej do żadnej z wybranych przez siebie szkół prowadzonych przez częstochowski samorząd nie dostały się 534 osoby. Biorąc więc pod uwagę ostatnie informacje przekazane przez Wydział Edukacji, wszyscy będą mogli kontynuować naukę w Częstochowie.
Informacje o aktualnie wolnych miejscach w częstochowskich szkołach są dostępne na stronie: https://slaskie.edu.com.pl/
Uczniowie, którzy nie dostali się do szkół w zasadniczej rekrutacji składają wnioski (wraz z dokumentami) o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej w rekrutacji uzupełniającej, która potrwa do 30 lipca.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -