fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBiznesCzęstochowa. Pracownicy firmy DOSPEL jadą do Katowic. Będą walczyć o miejsca pracy

Częstochowa. Pracownicy firmy DOSPEL jadą do Katowic. Będą walczyć o miejsca pracy

Już dziś przed katowickim Urzędem Skarbowym przy ul. Paderewskiego pracownicy częstochowskiej firmy DOSPEL będą pikietować.

Celem jest ochrona miejsc pracy jak i firmy, która przez błędną decyzję urzędniczą, wydaną przez Inspektora z UKS w Gdańsku OZ w Słupsku może przestać istnieć.

Przypomnijmy:  Za lata 2012 i 2013 zostały wydane decyzje wymiarowe z tytułu podatku VAT  w stosunku do spółki DOSPEL na kwotę około 22 000 000,00zł. Wydanie takiej decyzji skutkowało odebraniem spółce możliwości prawidłowego odliczenia podatku naliczonego VAT od podatku należnego VAT od wszystkich zakupów części do produkcji i podzespołów za ww. lata. Kwota odliczenia to ok. 8 000 000,00-9 000 000,00zł.

Spółka sprzedaje swoje wyroby w Polsce, Europie i poza nią. Pracownicy produkowali z części i podzespołów (uznanych przez urzędnika za fikcyjne) wyroby gotowe, które były dalej sprzedawane. Żaden z organów podatkowych nie zakwestionował tych sprzedaży i nie zakwalifikował ich jako fikcyjne. Dzięki sprzedaży tych produktów do skarbu państwa trafiło kilkaset tysięcy złotych w postaci podatków.

Aktualnie sprawa ta toczy się w Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach. Dokumentacja sprawy to blisko trzydzieści tomów akt.
Pani Inspektor zajmująca się sprawą firmy, otrzymała 30 tomów akt w maju br., do końca czerwca br. nie zaznajomiła się z nimi, a zapowiedziała, że do końca lipca 2019r. będzie musiała wydać decyzję. Podtrzymanie decyzji Inspektora ze Słupska będzie skutkowało Zamknięciem zakładu produkcyjnego spółki DOSPEL w Częstochowie.

Jak dalej rozwinie się sytuacja w częstochowskim przedsiębiorstwie? Początek pikiety w Katowicach o godz. 11:30.

(p.s-b.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -