fbpx
Strona główna Polecane Miasto stara się dla mieszkańców o maseczki chroniące przed zarażeniem koronawirusem

Miasto stara się dla mieszkańców o maseczki chroniące przed zarażeniem koronawirusem

Samorząd częstochowski zwrócił się do organizatorów ogólnopolskiej akcji “Maseczki dla Polski” o przekazanie mieszkańcom Częstochowy masek ochronnych.


Nasze miasto jest jednym z wielu, którym chcą pomóc koordynatorzy ogólnokrajowego szycia maseczek. Celem akcji jest bowiem przygotowanie aż 40 mln środków ochrony osobistej.
Jak informują organizatorzy akcji, maseczki ochronne na twarz dystrybuowane w ramach działań „Maseczki dla Polski” są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. Mają jedynie ograniczać kontakt rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się wydzielin wydychanego z ust czy nosa.
Są wykonane z materiału i można ich używać wielokrotnie, oczywiście za każdy razem odpowiednio odkażając. Aby je zdezynfekować przed kolejnym nałożeniem, wystarczy 30-minutowe przegotowanie we wrzątku.
Kiedy maseczki trafią do naszego miasta, na razie nie wiadomo. Komunikaty w tej sprawie mają się pojawić niebawem. Jak się łatwo domyśleć, chętnych na taki sposób ochronienia mieszkańców w całej Polsce nie brakuje.
Kto chce wesprzeć akcję, może to zrobić za pośrednictwem strony: www.MaseczkiDlaPolski.pl

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here