fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Metoda Zenni szansą na powrót do zdrowia

Metoda Zenni szansą na powrót do zdrowia

Metoda Zenni szansą na powrót do zdrowia.

Dzięki elektrostymulacjom prądami diadynamicznymi i prądem galwanicznym można pozbyć się przewlekłych schorzeń i uciążliwego bólu. Metoda Zenni to często skuteczna pomoc w przewlekłych problemach zdrowotnych i zespołach bólowych.

Opracowana prawie 30 lat temu przez doktora nauk, Viktora Żenni metoda to nowatorskie i zarazem przyczynowe podejście do rozwiązywania problemów zdrowotnych. Viktor Żenni wykorzystał kombinację, stosowanych także w fizjoterapii, prądów diadynamicznych (Bernarda) oraz prądu galwanicznego, do całkowicie nowego zastosowania jakim jest oddziaływanie na narządy wewnętrzne. Prawie trzydziestoletnie doświadczenia w tego typu terapii jednoznacznie wskazują, że można osiągnąć dzięki niej zadziwiające efekty.

Odpowiednia stymulacja elektryczna usprawnia m. in. procesy elektrochemiczne zachodzące pomiędzy mózgiem a gruczołami dokrewnymi, wspomagając działanie poszczególnych gruczołów i narządów. Elektrostymulacja przywraca optymalne potencjały elektryczne w komórkach i pobudza procesy naprawcze: w układzie nerwowym, narządach wewnętrznych oraz gruczołach wydzielania wewnętrznego, a dzięki poprawie krążenia krwi i limfy oraz przemiany materii, zostają zniwelowane procesy zapalne i obrzęki w tkankach.

Elektrostymulacje Metodą Zenni wpływają na poprawę i normalizację wydzielania hormonów: przysadki, nadnerczy, tarczycy, gonad czy trzustki. Modulują również funkcjonowanie układu immunologicznego oraz pobudzają procesy regeneracji komórek w całym organizmie.

Metoda Zenni to przyczynowe rozwiązywanie problemów zdrowotnych

Odpowiednio dobrane prądy oddziałują na centralny układ nerwowy, pobudzają układ odpornościowy i pośrednio regulują gospodarkę hormonalną. Wykorzystywane są między innymi do stymulacji chorych i osłabionych narządów (gruczołów dokrewnych). Prądy działają na poziomie komórkowym poprzez wzmacnianie elektrycznego potencjału komórek i doładowaniu ich energią, której z reguły im brakuje.

Terapia to pewien proces odbywających się w organizmie biochemicznych zmian. Z reguły postępy zachodzą sukcesywnie wraz z kolejnymi elektrostymulacjami. Bywa, że wyraźną poprawę widać już po jednej stymulacji jak ma to nieraz miejsce w zespołach bólowych. Choroby przewlekłe wymagają dłuższego oddziaływania prądami, z reguły jest to maksymalnie około ośmiu elektrostymulacji.

W czym mogą pomóc pomóc elektrostymulacje

Duży procent korzystających z metody Zenni to osoby mające problemy z tarczycą. Dotyczy to zarówno niedoczynności jak i nadczynności. Pozytywne efekty osiągnąć można także w chorobie Hashimotio Grawes-Basedowa jak i przy oddziaływaniu na guzki tarczycy. Mniejsze udaje się często całkowicie zlikwidować, a w przypadku większych przynajmniej mocno ograniczyć ich rozmiary. Pozytywne zmiany widoczne są w badaniach laboratoryjnych.

Zakres stosowania metody Zenni jest bardzo szeroki. Wykorzystuje się ją także w stanach zapalnych: trzustki, śledziony, wątroby, żołądka, jelit, pęcherza, nerek, przerostu prostaty. Działa na różnego rodzaju choroby kobiece, m.in. mięśniaki, guzki, torbiele, endometriozę. Daje pozytywne efekty przy astmie oskrzelowej, alergiach, obturacyjną chorobę płuc, pomaga w zaburzeniach krążenia, żylakach, zakrzepicy, półpaścu, uszkodzeniach mięśni i ścięgien, nerwu wzrokowego, jaskrze. Pomaga również w przypadku nerwicy, depresji, lęków, migreny (nie wszystkie rodzaje), zapaleniu zatok, w przypadku stwardnienia rozsianego, na bóle kręgosłupa, nerwobóle, zapalenia stawów, parkinsonizm. Wykorzystywana jest także w stanach po udarze, po wylewie, czy w porażeniu mózgu.

Jak przebiega elektrostymulacja

Z reguły jedna elektroda umieszczona jest na odcinku lędźwiowym kręgosłupa, a druga – w zależności od schorzenia i rodzaju terapii – na przykład na głowie, stopie lub stymulowanym narządzie. W przypadku bólów kręgosłupa, jedna na bolącym miejscu, a druga na brzuchu.

Przeciwwskazania

Elektrostymulacjom nie są poddawane osoby z rozrusznikiem serca oraz kobiety w ciąży.

Aparaty służące do elektrostymulacji tą metodą posiadają certyfikaty UE bezpieczeństwa urządzeń medycznych.

Rejestracja telefoniczna pod nr tel. 698 756 098

Gabinet mieści się w Vitality Studio, Częstochowa, ul. Okólna 84

Więcej o metodzie Zenni na stronie: zenni-czestochowa.pl

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here