fbpx
Strona głównaPolecaneMedale "Pro Patria" dla zasłużonych strażaków z powiatu lublinieckiego

Medale “Pro Patria” dla zasłużonych strażaków z powiatu lublinieckiego

4 maja w Starostwie Powiatowym w Lublińcu wręczono medale „Pro Patria”. Odznaki przyznane zostały Adamowi Tomaszowi, Krzysztofowi Zajdzie, Mariuszowi Machnikowi i Rafałowi Pradeli.

Data wręczenia medali “Pro Patria” w Starostwie Powiatowym w Lublińcu nie była kwestią przypadku. To właśnie 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Odznaczeni poprzez swoją postawę niejednokrotnie udowodnili, że w pełni zasługują na wyróżnienie przyznawane przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Nagrody przyznano Adamowi Tomaszowi, Krzysztofowi Zajdzie, Mariuszowi Machnikowi i Rafałowi Pradeli. Wręczył je Krzysztof Olczyk przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu.

Kim są odznaczeni? Adam Tomasz jest wieloletnim członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu. Krzysztof Zajda to z kolei działacz społeczny, aktywny członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu. Mariusz Machnik – zawodowo związany z Jednostką Wojskową, ale przy tym jest aktywnym członkiem lublinieckiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Rafał Pradela pełni zaś funkcję ratownika w OSP Lubliniec. Ostatni z grona wyróżnionych –Michał Wichary to wieloletni członek OSP, który został odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here