fbpx

Efekty I etapu przebudowy wnętrza MDK w Myszkowie

Zakończył się I etap przebudowy wnętrza MDK w  Myszkowie. Wnętrze jest odświeżone i przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

modernizacja MDK 14
Fot. UG w Myszkowie

W Miejskim Domu Kultury w ramach modernizacji przebudowano część budynku, którą dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózku inwalidzkim.

W obiekcie została zamontowana winda, powstały sanitariaty na piętrze, a te na parterze zmieniły swoją lokalizację i zostały specjalnie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poza tym z połączenia sal biurowych powstała sala multimedialna. Warto również wspomnieć, że remont Miejskiego Domu Kultury rozpoczęto od termomodernizacji i zmiany szaty zewnętrznej budynku.

Na I etap prac inwestor (Gmina Myszków) wydał kwotę 750 tys. zł plus dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 450 tysięcy złotych. Łącznie pierwsza część prac wyniosła koszt ponad 1 mln 200 tys. zł.

Na kolejny etap przebudowy Gmina Myszków uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 310 tysięcy złotych. Aktualnie tworzona jest szczegółowa kalkulacja kosztów inwestycji.