Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego zdobył brązowy medal podczas 63. Samolotowych Mistrzostw Polski Seniorów oraz wygrał Samolotowy Nawigacyjny Puchar Polski.

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się na lotnisku w Łososinie Dolnej w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. Aeroklub Częstochowski reprezentowali: Joanna Skalik, Marcin Skalik, Tomasz Górnik, Tomasz Koperski i Jan Kobus. Najlepiej zaprezentował się Marcin Skalik, który na samolocie Cesna-152 wywalczył 3. miejsce i brązowy medal SMPS. Na 13. pozycji został sklasyfikowany Marcin Górnik z ACz, na 14. miejscu Joanna Skalik z ACz, a na 15. Tomasz Koperski. Na 18. miejscu mistrzostwa Polski ukończył Jan Kobus.

Mistrzem Polski W Samolotowych Mistrzostwach Polski Seniorów został Bolesław Radomski z Pomorskiego Aeroklubu. Wicemistrzostwo Polski wywalczył Marcin Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego.

Marcin Skalik wygrał też Samolotowy Nawigacyjny Puchar Polski 2020.

Pilot Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego brązowym medalistą Mistrzostw Polski i zdobywcą Pucharu Polski 2020 2

W 49. Samolotowych Mistrzostwach Polski Juniorów startował też Jan Kobus z ACz. Został sklasyfikowany na 4. miejscu w Polsce.